ekstra aktiviteler, İngilizce Hazırlık

Week 10 (2019-20) EXTRA PRACTICE FOR ALL LEVELS


Sevgili öğrencilerimiz,
Geçtiğimiz hafta sınavlarınıza girdiniz ve bu hafta sınav sonuçlarınızı öğrendiniz. Bu sınav sonuçları size neler söylüyor? İyi değerlendirmeniz ve zamanınızı bu doğrultuda etkili olarak kullanmanız gerekiyor. 
Sonuçlar açıklandıktan sonra sıklıkla gelen sorular şöyle: Bu dönem kalırsam ikinci dönem ne olacak? İlk yılım, başka bir sınavla geçebilir miyim kalsam da? Sonuçlar istediğim gibi gelmedi, itiraz etsem nasıl olur? vs vs 
Doğrusunu söylemek gerekirse bu sorular ilk etapta sorulması gereken sorular değil! (Bunlar için Öğrenci El Kitabına bakın lütfen!) Eğer sınav sonuçlarınız istediğiniz gibi gelmediyse bunun sebebi veya sebepleri neler acaba? Bildiğiniz gibi “Achievement” yani “başarı” sınavı olan vize sınavlarında tamamen sınıfta işlediğiniz ve programa dahil olan konulardan sorular soruluyor. Yani eğer siz
*derslere düzenli geldiyseniz
*sınıf içindeki aktivitelere etkin olarak katıldıysanız
*sınıfta sadece fiziksel değil mental olarak da bulunduysanız
*verilen ödevleri zamanında ve eksiksiz yaptıysanız
*ödev ve quiz sonuçlarınızın size neler söylediğini doğru değerlendirdiyseniz (neler eksik mesela, yanlışlarınızı nasıl düzeltebilirsiniz mesela)
*sadece sınavdan bir hafta önce değil düzenli olarak her gün çalıştıysanız
*öğretmen, sınıf ortamı, sınıf arkadaşları ve okulda düzenlenen aktivitelerden maksimum faydalandıysanız
*anlamadığınız konularla ilgili öğretmenlerinizden ofis saatlerinde yardım aldıysanız
*günlük okumalar yaparak dil becerinizi geliştirmeye çalıştıysanız
*sınıfta öğrendiğiniz dil yerine anadilinizi kullanmak için ısrar etmediyseniz
*yapılan ikili ve grup çalışmalarına “ne saçma” diye tepki vermediyseniz
*hazırlık zor deyip hiç bir şey yapmamak yerine “bu benim kendi öğrenme sürecim, ben karar veririm zor mu kolay mı olduğuna” diyerek etkili çalışma yöntemleri araştırmasına girdiyseniz
bu sınavlardan düşük almamanız gerekir. Eğer sınav notunuz istediğiniz gibi gelmediyse acaba yukarıda saydıklarımızdan hangisini ya da hangilerini gözden kaçırdınız?
Unutmayın! Okul, öğretmen, kitap … bunların hepsi birer araç! Sizi başarıya ya da başarısızlığa götürecek şey yaptığınız tercihler ve bu araçları nasıl kullandığınız? Demek istediğimiz geçme-kalma hesapları yapmak için çok erken. 1.vize ortalamanızın dönem başarınıza etkisi %30. Henüz %70 lik dilim değerlendirmesi yapılmadı. Aklınızda olsun!
“Success all depends on the second letter!”
Başarılar!

D LEVEL

Listening: A Grand Vacation

Reading

Grammar

C LEVEL

Listening: Airline Safety

Vocabulary: Phrases with ‘get’

Reading: Weather

Vocabulary: Collocations

B LEVEL

Grammar: Used to

A LEVEL

Grammar: Present Perfect Simple Vs Continuous

Listening: Success

Listening: Sleeping for exam success

WEEK 10 (2018-19) EXTRA PRACTICE FOR ALL LEVELS  

WEEK 10 (2017-18) EXTRA PRACTICE FOR ALL LEVELS

Not: aşağıdakiler blog sınav haftasından önceki haftanın blog istatistikleri. Görüyorsunuz önceki haftalar bu yoğunlukta değil. Eğer etkin bir öğrenme gerçekleştirmek istiyorsanız sistematik çalışmanız önemli. Sınavdan bir hafta önce değil, düzenli olarak her Çarşamba paylaşılan bu aktiviteleri bir sonraki Çarşambaya kadar yapmanız gerekir. Bunu da buraya not olarak düşelim.

IMG_9680.jpg    IMG_9681.jpgIMG_9682.jpg