ekstra aktiviteler, İngilizce Hazırlık

Week 8 (2019-20) EXTRA PRACTICE FOR ALL LEVELS


Sevgili öğrencilerimiz,

Zaman gerçekten çabuk geçiyor. Sekiz haftayı ardımızda bıraktık. Önümüzdeki hafta sınavlar var. Sınavlarınızda bugüne kadar sınıfta çalıştığınız öğrenme çıktıları ile ilgili sorular olacak. Packlerinizin başında bulunan “syllabus”larda yani izlencelerde hangi hafta hangi öğrenme çıktıları üzerine çalıştığınız yazıyor. Ayrıca yine packlerinizde her ünitenin sonunda checklistler var. O checklistler ünitedeki öğrenme çıktılarına topluca bakmak ve neleri yapıp/yapamadığınızı görmek için faydalı. Hepsini gözden geçirmekte fayda var.

Öğretmenleriniz Edmodo sınıflarınızda sınavlarla ilgili bilgilendirme dosyası paylaştılar. Sınıflarınızda hocalarınızla beraber bu bilgilendirme dosyasının üzerinden gitmediyseniz sınav öncesi muhakkak yapın. Soru türleri ve sınav süreçleri ile ilgili tüm bilgilendirmeyi o dosyalarda bulacaksınız. Anlamadıklarınızı sınıflarınızda öğretmenleriniz aracılığıyla anlayacaksınız. Bu önemli!

Okulumuzun websitesinde duyurular sayfasında ara sınav genel kuralları paylaşıldı. Eğer hazırlıkta ikinci yılınız ise ben biliyorum nasılsa diye düşünmeyin. Değişiklikler var çünkü. Bu dosyaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Biliyorsunuz tüm duyurular orada yapılıyor. Aras Sınav genel kurallarını ayrıca buraya da bırakıyoruz. Lütfen dikkatlice okuyun ve yazılan doğrultuda hareket edin.

Ara Sınav Genel Kuralları-page-001.jpg

Ufak bir not daha düşelim: Eğer Quizlet Vocabulary Workshoplara geliyorsanız ya da daha önce gelememiş ve merak ediyor iseniz buraya tıklayarak şu ana kadar çalışılan kelimelere ulaşabilirsiniz.

Önemli bir not daha: Sınavlar yaklaşırken devamsızlık durumunuzu merak ediyor olabilirsiniz. D kurundaki öğrencilerimiz için devamsızlık sınırı 62.. Yani 63 saat ve üzeri devamsızlık yapanlar devamsılıktan kalacaktır. C, B ve A kurlarında öğrencilerimiz için sınır 58 saat… Yani 59 ve üzeri devamsızlığı olanlar devamsızlıktan kalacaktır.

Hepinize sınavlarınızda başarılar dileriz.

 

D LEVEL

Vocabulary Revision

Grammar Revision

Listening: Her Weekend

Reading: A Special Christmas Present

Reading: Computers 

Reading: Computers Answer Key 

C LEVEL

Reading: Guessing Meaning

Grammar: Present or Present Continious

Vocabulary: Describing People

Listening: Describing People

Listening: Exercises

Reading: Films and Entertainment

B LEVEL

Listening: Health

Listening: Holidays

Reading: Sixteen – What now?

Reading: Free Time

Language Use

A LEVEL

Reading: 3D Printing

Reading: True & False Exercise

Listening: Multiple Choice

Grammar: Error Correction

WEEK 8 (2018-19) EXTRA PRACTICE FOR ALL LEVELS

WEEK 8(2017-18) REVISION ACTIVITIES FOR ALL LEVELS