Almanca Hazırlık, Etkinlikler, Fransızca Hazırlık, HABERLER, Rusça Hazırlık

Poster Sharing Day – 6 Kasım 2019 YDYO Fuaye Alanı 14:00


Sevgili Öğrencilerimiz,

Ders dışı dil kullanımınızı teşvik etmek, öğrendiğiniz dil ve konuşulduğu ülkeler ile ilgili farkındanlığınız arttırmak ve tüm okulun katılacağı bir paylaşım ortamı yaratmak için “Poster Sharing Day” adı altında bir etkinlik düzenliyoruz.

İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça’nın hangi ülkelerde konuşulduğunu biliyor musunuz? Bu ülkeleri kültürleri birbirine benzer mi yoksa farklı mı? Ne gibi özelliklerle öne çıkıyorlar? Dil kullanımlarında farklılık var mı? Aksanları filan farkediyor mu?  gibi soruların cevaplarını bulmak güzel olmaz mı?

Bu duyuruyla yola çıktık haftalar önce Poster Sharing Day için. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça hazırlık programlarından 86 öğrencimiz gönüllü oldu. Gönüllülerimizle toplantımızı yaptık ve çalışmalara başladık. Yaklaşık 30 ülkenin posterleri hazırlandı. Bir sürü mail trafiği, whatsapp mesajları filan derken sonunda beklediğimiz gün geldi çattı. Yarına hazırız!  Ve heyecanlıyız! Saat 14:00 de Fuaye Alanında sizleri görmek isteiz.

Poster Sharing Day kapsamında geçen yıl yaptığımız gibi bu yıl da bir Poster Hunt gerçekleştireceğiz. Sunumu yapılan ülkelerle ilgili bazı sorular hazırladık. Soruların bulunduğu kağıtları yarın Poster Hunt masasından alabilirsiniz. D kapısının oradaki asansörün yanında olacak Poster Hunt masası. Yapmanız gereken posterleri dolaşıp, sunum yapan arkadaşlarınızla konuşup soruları cevaplamak ve tüm soruları cevaplayınca Poster Hunt kutusuna atıp çekilişe katılmak.

Geçtiğimiz  yıl yapılan Poster Sharing Day gününden bazı posterleri zemin katta bulunan Konuk Öğretim Elemanı Odasının girişine astık. Dilerseniz onlara da göz atabilirsiniz. 2018-2019 Öğretim Yılı Poster Sharing Day haberi için ise  buraya tıklayabilirsiniz.

Unutmadan, Poster Sharing Day çok dilli anladığınız üzere: Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça. Amaç farkındalık yaratmak. Dil becerilerinizi test etmek değil. Rahat olun 🙂

Hazırladığımız Poster Sharing Day çerçevesinde hatıra fotoğrafı çektirebilir ve #anadoluydyo ve  #postersharingday hashtag’i ve @anadoluhazirlik mentionı ile paylaşabilirsiniz. Seviniriz aslında.

Bekliyoruz.

PHOTO-2019-10-24-14-17-04.jpg

PHOTO-2019-11-04-13-59-00.jpg