HABERLER

21 – 25 EKİM (Week 5) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


5. haftamıza girmiş bulunmaktayız. Derslerinizin yanı sıra dil becerilerinize katkı sağlayacak etkinliklerimize katılarak öğrendiklerinizi pekiştirme imkanı bulacaksınız. Bu fırsatlardan yararlanmaya çalışın, etkinliklerimizi takipte kalın. Bu hafta bizleri hangi etkinlikler bekliyor, bir göz atalım:

21 Ekim Pazartesi:

“AIESEC” etkinliği ile yurt dışı fırsatları hakkında bilgi edineceksiniz. AIESEC nedir, neler yapar? gibi sorularınızın cevabını bulacağınız bu etkinliğe katılmak isterseniz saat 14’te Konferans Salonu’na bekleriz.

“Can I just?” konuşma pratiği yapmanızı hedefleyen bir etkinlik. Daha önceki yıllarda da yaptık. Agreeing / disagreeing, interrupting vb için kullanılan yapıların pratiğini yapın farklı bir yöntemle. TV Room 2’de saat 14:15’te.

Can I just 21 oct

22 Ekim Salı:

“Fresh off the Boat | So, You’re new here?” etkinliği ile bir bölüm izliyoruz. İzlediğimiz bölümle ilgili çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Dinleme ve konuşma becerilerinizi geliştirmek için iyi bir fırsat. Hem bilgilendirici hem de eğlenceli olan bu etkinliğe katılmak için saat 14:15’te TV Odası 2’ye bekleriz. Unutmadan not düşelim: Bir sonraki hafta bu etkinlik 30 Ekim’de olacak. Yani Çarşamba günü 🙂

 

Screen Shot 2019-10-20 at 18.04.02.png

23 Ekim Çarşamba: 

“Walk & Talk 1” etkinliği geldi çattı. Katılımcılar hazır. Hafta başında ufak bir toplantı yapacaklar ve Çarşamba günü yürüyüş turuna katılacaklar. Hem Eskişehir’i keşfetme, hem de İngilizce pratiği yapmak için iyi bir fırsat sunan bu etkinliğin nasıl geçtiğine dair takipte kalın. Unutmadan söyleyelim: Turda AIESEC aracılığıyla ülkemize gelen yabancı uyruklı öğrenciler de olacak.

“Turizm Fakültesi Bilgilendirme Toplantısı” ile siz öğrencilerimize bölümlerinizle ilgili kafanıza takılanları sorabileceğiniz , fakülteden hocalarınızla tanışabileceğiniz bir ortam sunuyoruz. Fakülte Bilgilendirme toplantılarının sonuncusu olan bu etkinliğe Turizm Fakültesi öğrencilerinin katılımı önemlidir. Saat 14’te, Konferans Salonu’nda.

turizm.pngWALKING TOURS IN ESKISEHIR.png

“Game Friday” nedir diyor olabilirsiniz. Eğer kelime bilgimi geliştirmek istiyorum diyorsanız farklı oyunlar oynayarak da bunu yapabilirsiniz. Scrabble, Bananagrams ya da Taboo. Hangisini isterseniz… Yanınıza arkadaşınızı alın, gelin. 14:15’te Etkinlik Odasında buluşacağız. Önceden katılım durumunuzu bildirirseniz süper olur.

brunch (1).png

25 Ekim Cuma:

“Russian Reading Club” etkinliği ile Rusça hazırlık bölümü öğrencilerimize okuma-anlama becerilerini geliştirebilecekleri bir fırsat sunuyoruz. Bu etkinliğe katılmak için saat 14’te, TV Odası 2’ye gelin. 

“Coffee Chats” başlıyor. Farklı kişilerle farklı konular hakkında konuşma yapmanızı sağlayan bu etkinlik için kayıt yaptırmak gerekiyor bu kez. Etkinlik odasına uğrayın, adınızı yazdırın. Cuma günü beraber konuşma pratiği yapalım. Tüm kurlar için uygundur.

Coffe Chats 1 oct 25.png