HABERLER, Rusça Hazırlık

Week 3 (7 – 11 Ekim) Öğrenci Birimi Etkinlikleri


İkinci hafta bitti bile. Sınıfınıza ve öğretmenlerinize alıştınız ve dil öğrenme sürecinin temposunu hissetmeye başladınız. A ve B kurlarındaki öğrencilerimiz ilk sunumlarını yaptılar bile. Yeni bir dil öğrenmek çaba ve sınıf dışı çalışma ister. Öğrenci olarak sorumluluklarınızı yerine getirmeniz, materyallerinizin eksiksiz olması ve öğretmenlerinizden maksimum derecede faydalanmanız çok önemli. Aşağıdakilerin hepsini yaptıysanız ve yapıyorsanız doğru yoldasınız demektir:

  • Ders kitabımı aldım.
  • Packimi aldım.
  • Derslere devamlı geliyorum.
  • Bir defterim var ve ders içi /dışı notlarımı ona alıyorum.
  • Sınıfta yapılan etkinliklere etkin olarak katılıyorum.
  • Derslerde öğrendiğim dili kullanmaya çalışıyorum.
  • Öğretmenlerimin ofis saatlerini ve ofis numaralarını öğrendim.
  • Her gün öğrendiklerimi yurtta / evde tekrar ediyorum.
  • Ödevlerimi yapmak için son dakikayı beklemiyorum.
  • Dil öğrenme sürecimle ve okul hayatımla ilgili yapıcı düşüncelere sahibim.  Yani aşağıdaki tabloda da örneklediği gibi “Bunu yapmakta iyi değilim.” yerine “Acaba gözden kaçırdığım ne?” diyor musunuz? Neyi eksik yaptığınızın farkında mısınız? Ya da “Yeter bu kadar, 65 aldım işte.” yerine “Ya, bu benim yapabileceğimin en iyisi mi?” diye sorguluyor musunuz? “Hata yaptım işte.” diye düşünmek yerine “Hatalarımdan öğrenebilirim.” diye düşünüyor musunuz? Bunlar bir kaç örnek. Geçtiğimiz öğretim yılı bahar döneminde çıkardığımız “Voices from AUSFL – April” de bununla ilgili bir yazısı var şu an bölümünde eğitimine devam eden arkadaşınızın. Göz atmak isterseniz buraya tıklayın. Unutmayın sizin yaptığınız seçimler dil öğrenme sürecinde başarılı olmanızı sağlayacak.

 

Screen Shot 2019-10-05 at 12.04.41.png

Evet, biliyorsunuz etkinlik duyurularını instagram sayfamızdan (@anadoluhazirlik), kantinin yanında duran ilan panosundan, Etkinlik Odası’ndan ya da blog sayfamızdan yani burdan 🙂 takip edebilirsiniz. Bu hafta bizleri hangi etkinlikler bekliyor bir bakalım:

7 Ekim Pazartesi:

21.Yüzyıl Yetkinlikleri, 14:00, Konferans Salonu

21. yüzyıl yetkinlikleri neler biliyor musunuz? Sadece dil bilmek ya da bir diploma sahibi olmak size tüm kapıları açacak mı? Hem dil öğrenme sürecinizi gözden geçirmek hem de kariyerinizi planlarken ne tür donanımlara sahip olmanın size faydalı olacağını öğrenmek için bir fırsat size. Saat 14’te, Konferans Salonunda. Kaçırmayın.

Screen Shot 2019-10-03 at 10.45.25.png

Quizlet Vocabulary Workshop 1, 13:45, TV Room 2

Geçen öğretim yılında düzenli olarak yaptığımız Quizlet Vocabulary Workshoplara başlıyoruz. Öğle yemeğinden hemen sonra, öğleden sonra başlayacak derslerinizden ise hemen önce bir 20 dakikanız var mı? TV Room 2 ye gelin, beş yeni kelime öğrenin. Tüm kurlar için uygundur.

Vocab 2.png

8 Ekim Salı:

Salı günleri dizi izleme günümüz. Özellikle seçilen bir dizi ve o diziden bir bölüm sizin hem dinleme hem de konuşma becerisine katkı sağlayacak şekilde planlanıyor. Bu hafta “How I Met Your Mother” dizisinden bir bölüm var. Gürkan Turhan hocayla bu diziyi izlemek ve dil öğrenme sürecinize katkı sağlamak isterseniz 14:15’te TV Odası 2’ye bekleriz.

191008 himym.jpg

9 Ekim Çarşamba:

YDYO öğrencilerini fakülteleri ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta Çarşamba günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini Konferans Salonunda, İletişim Bilimler Fakültesini ise Çok Amaçlı Salonda ağırlayacağız. Her ikisi de saat 14:00. 

iibf_2019-01 (1).jpgiletişim2019-01 (1).jpg

Evet, İletişim Bilimleri Fakültesi posterinde Konferans Salonu yazıyor ama Çok Amaçlı Salonda olacak.

11 Ekim Cuma:

Cuma günü hem Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesini hem de Mimarlık ve Tasarım Fakültesini ağırlıyoruz. Gelin bölüm hocalarınızla tanışın ve hazırlıktayken bölümünüzle bağlantı kurmaya başlayın.

Havacılık ve Uzay.jpg

mimarlık_tasarım-01.jpg

Rusça Video ve Gramer etkinliği

Rusça hazırlık programında okuyan öğrencilerimiz için İntizar Şiraz hocamız bir etkinlik hazırladı. Haftayı onunla bitirmek ne güzel olur derseniz saat 14:00’de TV Room 2’de olun.

 

rusça etkinlik.jpg