Almanca Hazırlık, Duyurular, Etkinlikler, Fransızca Hazırlık, HABERLER, Rusça Hazırlık

20-24 MAYIS (Week 15) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


15.haftaya girmiş bulunuyoruz. Sınavlar giderek yaklaşmakta. Çalışma temponuzu arttırmakta fayda var. Bu hafta da sizi birbirinden faydalı etkinlikler bekliyor. Hem biraz da eğlenmek de hakkımız, okulumuzda iki tane de tiyatro gösterimi olacak.

20 Mayıs Pazartesi:

“Almanca: Sprechklub” etkinliği ile Almanca hazırlık programına dahil olan öğrencilerimizle konuşma pratiği yapıyoruz. Saat 14’te, TV Odası 2’de. Buyrun, gelin.

20 MAİ sprechclub

21 Mayıs Salı:

“Quizlet Vocabulary workshop 13” etkinliği ile kelime pratiği yapıyoruz. Gelin, 5 kelime üzerinde çalışalım, üzerine de Quizlet oynayalım. Saat 13:45’te, TV Odası 2’de. Kaçırmayın.

21 Mayıs Quizlet.jpg

22 Mayıs Çarşamba:

“Fransızca Konuşma Kulübü” etkinliği ile Fransızca hazırlık programına kayıtlı öğrencilerimizle konuşma pratiği yapıyoruz. Saat 14’te, TV Odası 2’de. Bekleriz.

“Tiyatro (İngilizce)  L’absurde” etkinliği ile öğrencilerimiz Güven Çağdaş Hocamız eşliğinde bir dönem boyunca çalıştıkları oyunu sergileyecekler. Saat 14’te, Konferans Salonu’nda. İzlemeyi ihmal etmeyin.

“Tiyatro (Türkçe) Cimri”  etkinliği ile Cimri oyunu Türkçe olarak sergilenecek. Saat 15’te, Konferans Salonu’nda. Bekleriz.

23 Mayıs Perşembe: 

“An episode from Twilight Zone (2019)” etkinliği ile hem izliyoruz, hem öğreniyoruz. İzleyeceğimiz bir bölümden sonra konuşma pratiği yapıyoruz. Saat 14:15’te, TV Odası 3’te.

“Grammar Workshop – 8: Omit and Reduction of Relative Clauses” etkinliği ile dil bilgisi çalışması yapıyoruz. Relative Clause konusunda cümleden düşürme ve kısaltma boyutunu göreceğiz. Üzerine de Kahoot oynayacağız. Saat 14’te, TV Odası 2’de.

24 Mayıs Cuma:

“Grammar Workshop -9: Some Linkers” etkinliği ile dil bilgisi konularından bağlaçlar üzerine bir çalışma yapıyoruz. Sonrasında da Kahoot oynayarak öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. Saat 14’te, TV Odası 2’de.

“Tiyatro (Türkçe) Cimri” etkinliği ile Çarşamba günü izleyemeyenler için tekrar bir fırsat sunuyoruz. Oyunu gelin, izleyin. Saat 14’te, Konferans Salonu’nda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.