Almanca Hazırlık, Etkinlikler, Fransızca Hazırlık, HABERLER, Rusça Hazırlık

13-17 MAYIS HAFTASI (14th Week) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


14.haftamıza girmiş bulunuyoruz. Geçtiğimiz hafta yine renkli bir “Cultural Exchange Day-4” etkinliği gerçekleştirdik. Keyif aldığınızı düşünüyoruz. Tempomuzu düşürmeden etkinliklere kaldığımız yerden devam ediyoruz. Çalışmalarınıza ara vermeyin, etkinliklere katılımınızı düzenli olarak gerçekleştirin.

13 Mayıs Pazartesi: 

“Almanca: Wortschatzworkshop” etkinliğinde Almanca hazırlık programına kayıtlı öğrencilerimizle kelime çalışıyoruz. Ne kadar çok kelime, o kadar iyi. Saat 14’te, TV Odası 2’de. Bekleriz. 

“Grammar Workshop – 6: Wish Clauses” etkinliği ile dil bilgisi üzerine çalışıyoruz. “Keşke” ifadelerini öğreniyoruz. Üzerine pratik için Kahoot oynuyoruz.  Saat 14’te, TV Odası 3’te. Kaçırmayın.

14 Mayıs Salı:

“Sinema Atölyesi” etkinliği yapıyoruz. Hem dinleme hem konuşma becerilerinizi geliştirmeniz için bir fırsat. Saat 14’te, TV Odası 2’de. Bekleriz. 

 

15 Mayıs Çarşamba:

“Tadımlık Fransızca” etkinliği  ile Fransızca diline dair küçük bir atölye yapıyoruz. Saat 14’te, F-107 no’lu derslikte. Kaçırmayın.

15 mayıs tadımlık fransızca-page-001

16 Mayıs Perşembe:

“An episode from A.P. Bio” etkinliği ile  bir bölüm dizi izliyoruz. Üzerine konuşma pratiği yapıyoruz. Hem dinleme, hem de  konuşma pratiği yapabileceğiniz bu etkinliği kaçırmayın. Saat 14.15’te, TV Odası 3’te.

“Quizlet Vocabulary Workshop 12” etkinliği ile kelime öğreniyoruz. Her etkinlikte 5 kelime üzerinde çalışıyor, Quizlet’te pratiğini yapıyoruz. Saat 13.45’te, TV Odası 2’te. Kaçırmayın.

 

17 Mayıs Cuma:

“Grammar Workshop – 7: Causatives” etkinliği ile dil bilgisi üzerine çalışıyoruz. “Ettirgen çatı” konusunu öğreniyoruz. Üzerine pratik için Kahoot oynuyoruz. Saat 14’te, TV Odası 2’te.

17.05.2019 grammar workshop 7

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.