HABERLER

29 NİSAN – 3 MAYIS (Week 12) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


 

12.haftaya girdik. Önceki haftalarda olduğu gibi bu hafta da dil becerilerinize katkı sağlayacak farklı etkinliklerle karşınızdayız. Çarşamba günü resmi tatil, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı kutlu olsun.

Bu hafta bizleri hangi etkinliklerin beklediğine bir göz atalım:

29 Nisan Pazartesi:

“Almanca: Wortschatzarbeit” etkinliği ile Almanca programına kayıtlı olan hazırlık öğrencilerimize kelime becerilerini geliştirebilecekleri bir fırsat sunuyoruz. Saat 14’te.

“Grammar Workshop – 4: Noun Clauses” etkinliği ile dil bilgisinde önemli bir yeri olan noun clauses (isim cümlecikleri) konusunu çalışacağız. Konu anlatımından sonra ise Kahoot üzerinden öğrendiklerimizi pekiştirebileceğimiz 10 soruluk bir alıştırma yapacağız. Saat 14’te, TV Odası 2’de.

29 Nisan Grammar Workshop 4WORTSCHATZ.png

30 Nisan Salı:

“Grammar Auction 5” etkinliği ile bir tekrar yapalım. Farklı konulardaki sorular aracılığıyla bildiklerimizi hatırlayalım bilmediklerimizi öğrenelim. 13:45 te TV Room 2 de.

 

april 30.png

2 Mayıs Perşembe:

“Nostalgia: an episode from Coupling” etkinliği ile Coupling dizisinden bir bölüm izleyip üzerine konuşma becerilerinizi geliştirebileceğiniz alıştırmalar yapıyoruz. Saat 14:15’te, TV Odası 3’te.

WTH_May02.jpg

3 Mayıs Cuma:

“Quizlet Vocabulary workshop 9” etkinliği ile kelime çalışıyoruz. Her etkinlikte 5 yeni kelime öğreniyoruz ve sonrasında Quizlet üzerinden kelime pratiği yapıyoruz. Saat 13:45’te, TV Odası 2’de.

“Atelier” etkinliği ile Fransızca programına kayıtlı olan hazırlık öğrencilerimize konuşma pratiği yapabilecekleri bir fırsat sunuyoruz. Saat 14’te, TV Odası 3’te.

3 MAYIS.png

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.