Duyurular, HABERLER

01-05 NİSAN (8thWeek) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


Ve nisan ayı da geldi. Bahar kendini iyice hissettirmeye başladı. Bu süreçte derslere daha fazla odaklanmaya dikkat edelim, ekstra çalışmalarımızı aksatmadan devam ettirelim. Sonuçta sonraki hafta vizeler başlıyor. 8 hafta boyunca ektiklerimizi biçmenin zamanı, sınavlara etkili ve verimli çalışmayı ihmal etmeyin. Şimdiden başarılar dileriz.

** Unutmadan: Voices from AUSFL ye bu linkten ulaşabilirsiniz (tıkla). Nisan ayı projesi için başvurular 1 Nisan’da son. Katılımınız bekliyoruz.

Bu haftanın etkinlik gündemine bir göz atalım.

1 Nisan Pazartesi:

“Grammar Workshop 3: Revision Test For Relative Clauses” etkinliği ile sıfat fiil konusunu tekrar etme fırsatını sunacak bir test çözeceğiz. Hem sınav öncesi eksiklerinizi giderme şansınız olacak, hem de Kahoot’un rekabetçi ortamında eğlenceli geçecek. Saat 14’te, TV Odası 2’de. Bekleriz.

“Almanca Deneme Sınavı” etkinliği ile sınav öncesinde pratik yapmak istemez misiniz? O zaman saat 2’de F102 no’lu sınıfa bekleriz. Kaçırmayın.

01.04.2019 grammar workshop 3 (1)

2 Nisan Salı:

“Vocabulary Workshop 2” etkinliği ile sınav öncesi kelime tekrarı yapma şansı elde edeceksiniz. Her hafta Quizlet Vocabulary Workshop’ta öğrendiğiniz kelimelerin tamamıyla pratik yapacaksınız. Tüm seviyelere açık olan bu etkinliği kaçırmayın. Saat 13:45’te, TV Odası 2’de.

2 Nisan voc workshop.png

3 Nisan Çarşamba:

“Atelier de Conversation”  etkinliği ile Fransızca konuşma pratiği yapacaksınız. Dil öğreniminde konuşma becerilerinin önemi yadsınamaz, o yüzden gelin bu fırsatı değerlendirin. Saat 14’te, TV Odası 2’de.

“Rusça Film Etkinliği” kapsamında Rusça hazırlık programında öğrencilerimiz için film gösterimi var. Eğer öğrendiğiniz dili ders dışında da duyarak pekiştirmek istiyorsanız gelin saat 14:30 da TV Odası 3 te bize katılın.

Film_Afişi_Gagarin (1).jpg

4 Nisan Perşembe: 

“Quizlet Vocabulary Workshop 7”  etkinliği ile kelime becerilerinizi geliştirme fırsatı yakalıyorsunuz. Her etkinlik 5 yeni kelime… Öğrenip pratiğini yap. Saat 13:45’te, TV Odası 3’te.

“An Episode from Dexter: Where You Are” etkinliği ile 40 dakikalık bir dizi bölümü izleyip üzerine konuşma pratiği yapıyoruz.  Hem eğlenin, hem öğrenin. Saat 14:15’te, TV Odası 2’de.

5 Nisan Cuma:

“Brainstorming Challenge” etkinliği ile yazma ve konuşma becerilerinize katkıda bulunacaksınız. Bir metni oluştururken ya da bir konu hakkında konuşurken fikirleri sıraya sokmakta zorlanıyor musun? Organizasyon konusunda eksikliklerin mi var? Etkinliğe katıl, beyin fırtınası yap, yazma ve konuşma için altyapı oluştur.. Saat 14’te, TV Odası 3’te.

3 Nisan braınstormıng

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.