Duyurular, HABERLER

25-29 MART (7.Hafta) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


Mart ayını da geride bırakmaya hazırlandığımız bu hafta da sizi birbirinden güzel etkinlikler bekliyor. Etkili ve düzenli çalışmanın dil öğreniminde etkisi kaçınılmaz. Derslere takviye olarak yaptığımız etkinliklerimiz de hem eksiklerinizi gidermek hem de yeni şeyler öğrenmek adına size fayda sağlayacaktır.  Bekleriz. 🙂

25 Mart Pazartesi: 

“Die Häufigsten Fehlerwörter im Deutschen” etkinliği ile Almanca öğrencilerimize en çok karıştırılan Almanca kelimelerle ilgili olarak pratik yapabilmelerini sağlıyoruz. Etkinlik 14’te, TV Odası 2’de. Kaçırmayın.

“Outline & Essay” etkinliği ile “Essay yazarken nelere dikkat edilmeli?”, “Essay organizasyonu nasıl yapılır?” gibi konular üzerinde duruyoruz. Saat 14’te, TV Odası 3’te. Bir sonraki hafta da uygulaması ile ilgili bir etkinlik olacak. Bekleriz.

 

26 Mart Salı:

“Quizlet Vocabulary Workshop” etkinliğimizin bu dönem 6.nı düzenliyoruz. Müdavimleri bilirler, her etkinlikte 5 yeni kelime öğreniyoruz ve üzerine pratiğini yapıyoruz. Sen de katıl, ne kadar çok kelime o kadar iyi. 13:45’te, TV Odası 2’de. Buyrun, gelin.

26 Mart Quizlet.png

27 Mart Çarşamba:

“Grammar Auction-4” etkinliğimiz ile bu zamana kadar öğrenmiş olduğunuz dil bilgisi yapılarını tekrar ediyoruz. Hem eğlenin, hem pratik yapın. Keyifli değil mi? Saat 14’te, TV Odası 2’de. Kaçırmayın.

“Hablas Espanol?”  etkinliğimiz Fransızca öğrencilerimize açıktır. Dil farkındalığını arttırmak için 2 saatlik bir İspanyolca dersi yapacağız. Aynı etkinliğin İtalyanca versiyonu da olacak, takipte kalın. Saat 14’te, F-106 no’lu sınıfta. Bekleriz.

27 mart auction.png

28 Mart Perşembe:

“Match First, Then Ask!” etkinliğimiz konuşma becerisi üzerine. Geçmiş zaman ve geçmiş zaman aktiviteleri ile ilgili soru sorup cevaplama pratiği yapacağız. Saat 14’te, TV Odası 3’te. Kaçırmayın.

“Life in Pieces: two halves of a quarter” etkinliğimiz ile izleyerek öğreniyoruz. Hem dinleme, hem konuşma becerilerinizi geliştiren bu etkinlikte önce bir bölüm seyrediyoruz, üzerine pratiğini yapıyoruz. 14.15’te, TV Odası 2’de.

 

29 Mart Cuma:

“Coffee Chats-3” etkinliği ile konuşma becerileriniz üzerine pratik yapıyoruz. Bu sefer biraz daha farklı bir formatta. Hem kelime becerileriniz de gelişecek. Bekleriz. Saat 14’te, TV Odası 3’te.

“Musik-Workshop: Eine Hand voll Deutsche Bands” etkinliği ile Almanca öğrencilerimize müzik dolu bir etkinlik. Saat 14’te, TV Odası 2’de. Bekleriz.

“Fransızca Sinema Atölyesi” ile izleyerek öğreniyoruz. Fransızca öğrencilerimize açık olan bu etkinlik saat 14’te, C-202’de.

29 Mart Coffee.png

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.