HABERLER

18 – 22 MART (Week 6) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


**** Voices from AUSFL çıktı! Okudunuz mu? Tıklayın buraya arkadaşlarınız neler yazmış görün. 

**** Her hafta Çarşamba günü sizin için ekstra aktiviteler paylaşılıyor blogda. Bu hafta bir kaç testmoz testini Instagramda paylaştık. Yaptın mı? Peki diğerlerini gördün mü? Şuraya bir kaçını bırakalım. Tıklayın üzerlerine yapın.

testmoz1 . testmoz2 . testmoz3 . testmoz4 .   testmoz5

Week 5

*** Quizlet Vocabulary Workshop kelimeleri için link burada. Tıkla

 

6.haftamıza başlıyoruz. Vizeler de yaklaşıyor. Bu bilinçle etkinliklere katılmak, öğrendiklerinizi pekiştirmek önemli. Bu hafta yine çeşitli etkinliklerimizle karşınızdayız.

Bu hafta bizi hangi etkinlikler bekliyor?

18 Mart Pazartesi:

Almanca: Müzikli Almanca etkinliğimizle öğrenirken eğlenmenin mümkün olduğunu göreceğiz. Müziği sevmeyen yoktur sanırım. Bir de Almanca ile birleştiğinde hem öğretici hem keyifli bir aktivite sizi bekliyor. Saat 14’te, TV Odası 2’de.

Grammar Workshop 2: Future Tenses etkinliği ile gelecek zaman olarak ifade edebileceğimiz dört zamanı ele alacağız. Bu dört zamanı nasıl kullanırız, nasıl birbirinden ayırırız gibi konular üzerinde durup pratik için Kahoot oynayacağız. Saat 14’te, TV Odası 3’te. Kaçırmayın.

18 mart ALMANCA18.03.2019 Grammar Workshop 2

19 Mart Salı:

Quizlet Vocabulary Workshop etkinliğimiz ile kelime öğreniyoruz. Her hafta düzenli olarak yaptığımız etkinlikte 5 kelime çalışıyoruz, üzerine de pratiğini yapıyoruz. Her yeni kelime, daha çok bilgi… 13.45’te, TV Odası 2’de. Bekleriz. Buraya tıkla önceki kelimelere bak. Buraya tıklarsan eğer geçen dönem ki kelimelere de ulaşabilirsin.

19 Mart Quizlet

20 Mart Çarşamba:

Atelier de conversation etkinliğimiz ile Fransızca öğrencilerimizle konuşma pratiği yapıyoruz. Dil öğreniminde konuşma önemli bir beceridir. Fırsatı kaçırmayın. Saat 14’te, TV Odası 2’de.

Coffee Chats 2 etkinliğimiz ile bir konuşma pratiği daha. Hem keyif alarak, hem de İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirme fırsatı elde ederek etkinliğimize buyrun, gelin. Saat 14’te, TV Odası 3’te.

20 Mart Coffe Chats

21 Mart Perşembe:

An Episode from the Good Place etkinliğimiz ile 20 dakikalık dizi bölümünden sonra konuşuyoruz: What happens after death? Merak ediyorsanız, buyrun gelin. Hem dinleme hem konuşma becerilerinizi geliştiren bu etkinliğimiz 14:15’te, TV Odası 2’de.

Rusça hazırlık programı Bahar döneminin ilk konuşma kulübünü yapacak. Bahri Can Balcı yönetiminde yapılacak etkinlik saat 14:00 de C202 de. (Evet, posterde Çarşamba diyor ama bir son dakika değişikliği oldu. Buraya not düşüyoruz Perşembe diye:))

RUSÇA SPEAKING CLUB 20 MART (2).jpgWTH_Mar21 (1)

22 Mart Cuma:

Almanca: Kelime Çalışması etkinliğimiz ile kelime becerilerinizi geliştirmek için bir fırsat sunuyoruz. Gelin, kelime öğrenin, pratiğini yapın. Saat 14’te, TV Odası 2’de.

GSE: What is the Question? etkinliğimiz ile gelin konuşma becerilerinize yönelik pratik yapın. Saat 14’te, TV Odası 3’te.

22 Mart Almanca-page-00122 Mart Gse.jpg

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.