HABERLER

4 – 8 MART (Week 4) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


Baharın başlangıcı Mart ayı geldi, eğitim-öğretim dönemimizin de 4.haftasına başlıyoruz. Zaman hızla geçiyor, çalışmalara hız kesmeden devam edelim. Biliyorsunuz ki öğrenme süreci devamlılık istiyor.

Bu hafta bizi bekleyen etkinliklere bir göz atalım.

4 Mart Pazartesi:

“Grammar Workshop – 1: Narrative Tenses” etkinliği ile past simple, past continuous ve past perfect dilbilgisi konularının üzerinden geçip kendinizi sınayacağınız bir kahoot oyunu oynayacağız. Saat 2 de, TV Odası 2’ye gelin, eğlenerek öğrenelim.

“Almanca: Lesen wie ein Profi” etkinliği ile önemli bir dil becerisi olan okuduğumuzu anlama üzerinde duracağız. Saat 2’de, TV Odası 3’te. Kaçırmayın.

4th March - Grammar Workshop 1 - Narrative Tenses

4 MART

5 Mart Salı

“Grammar Auction 2 – Word formation”- İlk auction aktivitemizi Relative Clause’larla ilgili yapmıştık. Şimdi word formation ile devam ediyoruz. Nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız bekleriz. Tüm kurlar için. 14:00 de TV Romm 2 de.

5 mart auction

6 Mart Çarşamba:

“Into the Wild – Film gösterimi” etkinliğimizle güzel bir film  izleyeceğiz. Biliyorsunuz ki film gösterimleri dinleme becerilerinizi geliştirebilmeniz için size eğlenceli bir fırsat sunuyor. Tüm kurlara açık olan bu etkinlik Konferans Salonu’nda 13:45’te. Bekleriz.

“Atelier de Conversation” etkinliğimizle Fransızca öğrencilerimize konuşma becerilerini geliştirebilecekleri bir fırsat sunuyoruz. Saat 2’de, TV Odası 2’ye bekleriz.

6 mart into the wild

7 Mart Perşembe:

“An Episode from “Person of Interest” π & beyond” etkinliğimizde Person of Interest dizisinin 40 dakika süren bir bölümünü izleyeceksiniz. Dinleme becerilerinizle beraber konuşma becerilerinizi de geliştirmeye olanak veren etkinliğimiz için 14:15’te TV Odası 2’ye gelin.

“GSE in Action Days: Who Climbs the Stairs Fastest?” etkinliğimiz relative clause konusunda size dilbilgisi pratiği yapma şansı tanıyor. Hem eğlenin, hem öğrenin. Saat 2’de, TV Odası 3’te. Bekleriz.

 

8 Mart Cuma:

“Quizlet Vocabulary Workshop 3” etkinliğimiz ile 5 kelime öğrenin, Quizlet Live ile hemen pratiğini yapın. Ne kadar çok kelime, o kadar iyi değil mi? Her hafta düzenli olarak yeni kelimelerle etkinlik tekrar ediyor. 13:45’te, TV Odası 3’te. Kaçırmayın. 

“Kontiki – film gösterimi” etkinliğimizle yine bir filmle karşınızdayız. Tüm kurlara açık olan etkinliğimize gelin, hem film izleyin, hem de dil pratiği yapın. Saat 2’de Konferans Salonu’nda. 

“Coffee Chats – 1” konuşma etkinliğimizi başlatıyoruz bu hafta. Ders dışı konuşma pratiği yapmak isteyen tüm öğrencilerimizi bekleriz. 14:15 te TV Room 3 te.

“Almanca: Zeit zum Spielen” etkinliğimiz ile oyunlarla Almanca pratiği yapıyoruz. Eğlenerek öğrenin. Saat 2’de, TV Odası 2’ye bekleriz.

 

 

4-8 mart takvim

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.