HABERLER

25 Şubat – 1 Mart (Week 3) Öğrenci Birimi Etkinlikleri


Bahar döneminin 3. haftasına geldik bile. Yeni sınıf arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize artık alıştığınızı umuyoruz. Birinci tasklarınızı yaptınız ya da teslim etmek üzeresiniz. Hızlı ilerlediğini farkettiniz bu dönemin. Hiç bir şeyi ertelemeden ve zamanınızı etkili kullanarak güzel ve başarılı bir dönem geçirmeniz mümkün. Eğer bocalıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız mutlaka öğretmenlerinize danışın. Biliyorsunuz Psiklojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Yunus Emre Kampüsüne taşındı. Tam sinemanın karşısında. 

Bu arada Öğrenci Birimi etkinliklerine güzel başladık bu dönem. Tüm katılımcı öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkürler. Harikaydınız.

Gelelim 3.hafta etkinliklerine…

25 Şubat Pazartesi

Als alles noch grün war – 14:00 – TV Room 2

Almanca yazma etkinliği. Ders dışında yazma pratiği yapma ve dönüt alma fırsatı. Ese Özhan hoca yapıyor. Teşekkürler!

Wer schreibt wohl(1)

Grammar Auction 1 – 14:00 – TV Room 3

Adjective/Relative Clauseları tüm kurlar çalıştı. Gelin küçük bir oyun oynayalım ve bildiklerimizi tekrar edelim. Bu bir açık arttırma oyunu. Verilen cümlelerden doğru olduğunu düşündüklerinizi satın alıyorsunuz 🙂 Bunu yaparken genel kural tekrarı ve anlam üzerine konuşma fırsatımız oluyor. Meral Melek yapıyor etkinliği. Teşekkürler.

grammar auction1

26 Şubat Salı

Quizlet Vocabulary Workshop 2 – 13:45 – TV Room 2

Çok güzel başladık quizlet vocabulary workshoplara 🙂 Biliyorsunuz maksimum 20 dakika ve yeni beş kelime. Hem birbirinizden öğreniyorsunuz hem eğleniyorsunuz. Gelin, katılın. Tüm kurlar için. Bu hafta Sedef Sezgin hoca yapıyor. Teşekkürler.

Speaking Bingo – 14:15 – TV Room 2

Geçen dönem yapmıştık GSE: An Anadolian Approach to Outcome-based Teaching kitabımızdan aktiviteler. Hatta geçtiğimiz hafta Conver-Station ile bu dönem de aynı trendi devam ettirmeye başlamıştık. Bu hafta yine bir konuşma etkinliği var. Erol Kılınç hoca yapacak. Teşekkürler

QUİZLET 2 . speaking bingo

27 Şubat Çarşamba

Öğrencilerin Gelecekte İhtiyaç Duyacakları 7 Beceri – 14:00 – Conference Hall

Bu hafta davetli bir konuşmacımız var: Serkan Can Zengin. Belki bir kısmınız daha önce dinleme fırsatı bulmuştur. Katılımcılara sertifika da verilecek olan bu konuşmayı dinlemek zihninizde yeni ufuklar açacaktır muhakkak. Sertifika için isim yazdırmanız gerekiyor. Kapıda da isim yazdırabilirsiniz. Buraya da bir link bırakıyoruz. Oraya da şimdiden adınızı yazabilirsiniz. Etkinlik sadece hazırlık öğrencileri için değildir. Tüm öğrencilere açıktır.

c07aa47e-5724-4276-913e-2229c09fc299

28 Şubat Perşembe

You can Expand to What Extent – 14:00 – TV Room 2

Peşpeşe kısa cümleler kurmak ve yazdıklarınızı monotonlaştırmak yerine, yapı çeşitliliği sağlayarak zenginleştirmek için neler yapabilirsiniz? Ufak bir farkındalık çalışması ile cümlelerimizi ne kadar uzatabiliyoruz bir bakalım 🙂 Meral Melek hoca yapacak etkinliği. Teşekkürler.

You can Expand to what extent

1 Mart Cuma

Deutsche Empfindungswörter – 14:00 – TV Room 2

Ünlem ifadeleri yani şaşırma, hayıflanma ve sevinme gibi durumlarda Almanca da kullanılan sözcükler neler. Ya, tüh tüh yerine ne diyorlar mesela 🙂 Öğrenmek istiyorsan katıl. İnci Aras hoca yapıyor. Teşekkürler.

ınterjektıonen ım deutschen

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.