HABERLER

18-22 Şubat 2019 Öğrenci Birimi Etkinlikleri


11 Şubat 2019 Pazartesi günü döneme hızlı bir giriş yaptık. Güz döneminden tecrübeli olduğunuz için sınıflarınızı hemen buldunuz 🙂 Önceki sınıfınızdan belki bir kişi belki de iki kişiyle aynı sınıftasınız. Belki eski arkadaşlarınızı ve öğretmenlerinizi arıyorsunuz, ders aralarında bir koridordan diğerine koşturuyorsunuz onları görmek için. Belki de çok memnunsunuz hayatınızdan. Değişiklik iyidir diyorsunuz. … Bu hafta böyle arkadaşlar. Alışma ve kaynaşma haftası.  Kolay gelsin herkese.

Birinci dönem geliştirdiğiniz çalışma alışkanlıkları çok önemli. Bu dönemin temposu yüksek. Hızlı ilerleyecek konular … zaman da. O nedenle zamanı etkili kullanabilmeniz çok önemli. Ertelemeden, biriktirmeden ve boşvermeden çalışmalarınızı yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde dil öğrenme süreciniz sekteye uğrayabilir.

Öğrenci Birimi olarak dönemin ikinci haftasında etkinliklerimize başlıyoruz. Sizleri de aramızda görmek isteriz. Bakalım bu hafta neler var:

18 Şubat Pazartesi

Focusing on Text Organization to Improve Reading and Writing Skills, 14:00, TV Room 2

Bir textin organizasyonunu anlamak texti anlamak için en temel gereklilik. Text ne ile ilgili, yazar bu konuda nasıl bir argüman ortaya koyuyor, bu argümanı nasıl geliştiriyor ve destekliyor, ne tür sonuçlara varıyor gibi sorular ile bir texte bakmak ve yazının çatısının ne olduğunu anlamak hem okuma hem yazma becerileri açısından önemli. Katılın, öğrenin. Gülşah Demirci yapacak etkinliği. Teşekkürler!

focusıng on text organızatıon to ımprove readıng & wrıtıng skılls.jpg

Jugend Sprache, 14:00, TV Room 3

Almanca’da  Gençler kendi aralarında nasıl bir dil kullanıyorlar? Formal dilden uzaklaşıp günlük dilde neler oluyor diye merak ederseniz, gençlerin kullandığı kelime ve ifadeleri öğrenmek isterseniz bu etkinliğe katılın! İnci Aras hocamız yapıyor etkinliği. Teşekkürler!

slang.png

19 Şubat 2019 Salı

Vocabulary Workshop 1 – adjectives- 14:00, TV Room 2

Kelime öğrenmenize katkı sağlamak için bir vocabulary workshop serisi daha başlatıyoruz. Her seferinde farklı bir tarzda çalışma yapacağımız bu workshoplar kelime dağarcığını genişletmene yarayacak. Meral Melek Ünver yapıyor etkinliği. Teşekkürler 🙂

vw1.png

20 Şubat 2019 Çarşamba

Game Wednesday 1 – 14:00, Etkinlik Odası

Bazı çarşamba günleri oyun günleri olsun dedik! Önümüzdeki hafta başlıyoruz. Bilmediğiniz bir şey yok aslında. Scrabble, Bananagrams ve Taboo… Scrabble’ımız bol. Sayı sıkıntımız yok. Bir tane Bananagrams var ve bir set de taboo kartları. Ne oynamak isterseniz gelin oynayın. Hem zamanınızı etkili kullanın hem kelime öğrenin. Tüm kurlar için. 

game wednesday.png

Atelier de Conversation – 14:00 TV Room 2

Fransızca konuşma etkinliklerine devam. Oğuz Dündar hoca organize ediyor, Funda Kara etkinliği yapıyor. Teşekkürler

21 Şubat 2019 Perşembe

Quizlet Vocabulary Workshop, 13:45, TV Room 2

Quizlet Vocabulary Workshoplara devam! Öğlen arasında ayıracağın 15-20 dakika sana beş ve belki de daha fazla kelime kazandıracak. Tüm kurlar için. Çekinmeyin, gelin. Merve Bakkal yapacak etkinliği. Teşekkürler!

You are invited.jpg

Conver-Station, 14:15, TV Room 2

Hemen quizlet vocabulary workshop’ın ardından Conver-Station yapacağız. Konuşma pratiği yapmak için bulunmaz fırsat. Gelin, farklı kişilerle farklı konular hakkında konuşma fırsatını yakalayın. Seveceksiniz! İsmail İrtem yapacak etkinliği. Teşekkürler!

BeechtownAnnualBook Drive.jpg

Roll me a question! 14:00, TV Room 3

Hangi kurda olursanız olun soru sorarken hep sıkıntı yaşıyorsunuz. Gelin belli konular hakkında soru hazırlayın. Sonra bu soruları sorup cevaplayın. Ne kadar çok konuşma pratiği yaparsanız o kadar akıcı ve doyurucu konuşmanız olur. Meral Melek yapıyor etkinliği. Teşekkürler!

shortmoviesofthemonth.jpg

Wortschatzarbeit mit Willy, dem Scheeman – 13:45, TV Room 2

Almanca hazırlık için bu etkinlik. Bir video izleyip onunla ilgili bir aktivite yapmak isterseniz bekliyoruz. Sertan Gür yapıyor etkinliğ.  Teşekkürler!

willy.jpg

Bizden bu haftalık bu kadar. Hatırlayın: “Practice makes it perfect!”

18-22 feb.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.