HABERLER

Week 16 (7-11 Ocak) Öğrenci Birimi Etkinlikleri


Dönemin sonunu getirdik. Bu ana kadar edindiğiniz çalışma alışkanlıkları ve belirlediğiniz öncelikler sizi ya başarıya götürecek ya da tam tersi olacak! Verdiğimiz kararların ve yaptıklarımızın sonuçları olacaktır her zaman. Bu sonuçları kabul etmek ve sorumluluğunu almak gerekiyor. Umarız doğru kararlar vermiş ve doğru adımlar atmışsınızdır öğrenme sürecinizde … ve sonuçlar da sizin istediğiniz gibi olur. 

Kolaycılık kendimizi “kolaylıkla” kaptırdığımız bir akım. Şöyle ki, hedef belirlemeden, çalışma düzeni oluşturmadan, sorumluluklarımızın farkında olmadan hareket ederek karşılaştığımız sonuçlar karşısında kendimize dönüp bakmak yerine bir sistemi, bir hocayı, bir sınavı, kırmızı dördü, soğuk havayı vb ni suçlamak daha kolay…dönüp kendinize bakmaktan ve önceliklerinizi belirleyip o doğrultuda hareket etmektense… İşte kolaycılık bu… buraya not düşmek isteriz.

Dönem sonu sınavlarınızda başarılar dileriz.

7 Ocak Pazartesi

Grammar Auction –  14:00 – Çok Amaçlı Salon

5.kez gerçekleştireceğimiz Grammar Auction adlı etkinliğimizle dilbilgisi pratiği yapma şansı elde edeceksiniz. Verilen cümleler dilbilgisel açıdan doğru mu, yanlış mı? Gel, kendini test et! Meral Melek Ünver hocamıza teşekkür ederiz.

7 ocak grammar auction

8 Ocak Salı

Mr.Robot – Film Gösterimi – 14:15 – Conference Hall

Bu haftaki  Mr.Robot film gösterimimizle hem konuşma hem dinleme pratiği yapma fırsatını yakalamış olacaksınız. İzleyerek öğrenmek keyifli değil mi? Bu etkinlik için Gürkan Turhan Hocamıza teşekkür ederiz.

Coffee Chats – 14:15 – TV Room 2

Yılın son Coffee Chat etkinliği diye geçen hafta duyurmuştuk ama yoğun istek üzerine 5.sini de yapmaya karar verdik.  Konuşma pratiği yapmak için gel, burdayız. Meral Melek Ünver hocamıza teşekkür ederiz.

Quizlet Vocabulary Workshop 13 – 13:45 – TV Room 2

Kelime öğrenmek zor diyenler bu etkinliğimize katıldınız mı?  15 dakikada 5 kelime öğreneceksiniz. Hedef kelimelerle ilgili bir aktiviteden sonra  quizletlive oynayarak öğrenilen kelimeleri iyice benimseyip özümsüyoruz. Etkinliği yürüten Merve Bakkal, Yonca Savacı ve Sedef Sezgin hocalarımıza teşekkürler.

wth_jan08 . 8 ocak coffee chats . 8 ocak quİzlet

9 Ocak Çarşamba

Almanya’ya Kültürel Yolculuk –  14:00 – Conference Hall:

Bir dönem ne çabuk bitti değil mi? Almanca öğrencilerinin hazırlamış olduğu dönem sonu etkinliğimizde acaba bizi hangi sürpriz etkinlikler bekliyor? Almanya’ya kültürel bir yolculuk yapmış gibi olacaksınız. Bu etkinlik için İnci Aras hocamıza teşekkürler.

9 ocak almanca-page-001

10 Ocak Perşembe

Brainstorming – 14:00 – TV Room 2

Konuşurken ve yazarken fikir bulmakta güçlük mü çekiyorsunuz? En basit konularda bile aklınıza söyleyecek bir şey mi gelmiyor? Daha önce düşünmediğiniz konuların yanında her gün karşınıza çıkan sıradan konular hakkında da bir beyin fırtınası çalışması yaparak kafamızda o konularla ilgili bir referans oluşturabilmek için yapıyoruz bu etkinliği. Meral Melek hocamıza teşekkürler 🙂

braınstormıng.jpg

11 Ocak Cuma

Tipps Für Die Mündliche Prüfung!!! – 14:00 – f-101:

Sınavlar yaklaşıyor. Sınavlarda başarılı olmak için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekiyor. Almanca öğrencilerine açık olan bu etkinlikte sözlü sınav için ipuçları bulacaksınız. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

11. ocak ti̇pps für di̇e mündli̇che prüfung

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.