HABERLER

Week 15 (31 Aralık – 4 Ocak) Öğrenci Birimi Etklinlikleri


Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize güzel bir yıl dileriz!

Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen 16 haftalık güz döneminin sonuna yaklaştık. Yeni yıl rehavetiyle girdiğimiz bu haftanın ilk iki günü hariç etkinliklerimiz var yine…. sizlere sınıf dışında öğrendiğiniz dili kullanma fırsatı vermek için.

Bakalım neler var.

2 Ocak Pazartesi

Table Tennis Tournament –  14:00 – Fuaye Alanı – Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız Tenis Turnuvası yeni yılın ilk hareketli etkinliği. Son yıllarda hemen her dönem düzenlemeye çalıştığımız turnuvaya yaklaşık 60 kişi başvurdu. Her zamanki gibi heyecanla geçeceğine inandığımız turnuvaya bekleriz. Organizasyonu yapan Ersin Ateş hocamıza teşekkürler.

Puzzle Fun 2 – 13:45 – TV Room 2 – Gönüllü bir öğrenci grubu ile hazırladığımız bulmacalar ile kelime bilgini pekiştirmek ister misin? Derslerde öğrendiğiniz hedef kelimeler ile oluşturulmuş bu puzzle lar tüm kurlar için. Gelsene 🙂 Bulmacaları hazırlayan tüm öğrencilerimize teşekkürler:)

Probeprüfung – 14:00 – F101 – Almanca hazırlık için etkinliklere devam. Bir deneme sınavına ne dersiniz? İnci Aras hocamıza teşekkürler

3 Ocak Çarşamba

Quizlet Vocabulary Workshop – 13:45 – TV Room 2  – Tüm kurlar için olduğunu biliyorsunuz değil mi? Öğlen arasında hemen yemekten sonra verimli olarak kullanabileceğin 15 dakika. 5 yeni kelime öğretiliyor ve sonrasında pratiğini yapıyorsun. En son Quizletlive oynayarak bitiyor. Merve BAkkal, Yonca Savacı ve Sedef Sezgin hocalarımıza teşekkürler.

Insights into Proficiency Test – 14:15 – TV Room 2 – Hep yeterlik sınavından yakındığınızı duyuyoruz.Başarı ve Yeterlik sınavları nelerdir, neler baz alınarak hazırlanır, sizi neler bekliyor bizim YTS de, doğru yolda mısınız vb gibi soruların cevapları burada. Belki ufak bir test denemesi bile yaparız. Meral Melek hocamıza teşekkürler 🙂

4 Ocak Cuma

Writing: Outline & Essay – 13:45 – TV Room 2 – Essay hakkında bildiklerimizi gözden geçirme ve farkındalık yaratma üzerine bir etkinlik. Gülşah Demirci hocamıza teşekkürler.

Wortschatzspiel – 14:00 – F101 – Almanca hazırlık için kelime oyunu. Bildiklerinizi pekiştirmek için birebir. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

Back to the Future – 14:15 – TV Room 2  –  Eski zamanların efsane filmi Back to the Future’u izlediniz mi? Michael J Fox’un rol aldığı bu film kült filmler arasında. İzleyin. Gürkan Turhan hocamıza teşekkürler. 

Atelier de Conversation – 14:00- Etkinlik Odası – Düzenli olarak yapılan Fransızca konuşma atölyelerinden biri daha. Katılımcı sayısına göre yeri değişebilir. Ali Rıza Aktürk ve Funda Kara’ya teşekkürler. Tabiki organizasyonu yapan Oğuz Dündar hocamıza da.

 

 

2-4 Ocak takvim

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.