HABERLER

Week 14 (24-28 Aralık) Öğrenci Birimi Etkinlikleri


Dil öğrenme sürecine sınıf dışında katkı sağlamak için dönemin başından itibaren çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinlikleri farklı kanallardan öğrencilerimiz ile paylaşmaya çalışıyoruz. Hızlı ve yaygın olduğu için Instagram hesabımızda, sosyal medya hesabı olmayanlar için blogda ve başta Etkinlik Odası ve duyuru panosu olmak üzere posterlerle duyurmaya çalışıyoruz etkinlikleri. Evet, tüm bloklarda yok posterler, kağıda gelen zam malum, ama hemen herkesin akıllı telefonu ve kampüste WiFi olanağı var. Tüm detaylar da blogda var. Elinizin altında yani 🙂

Yaptığımız seçimler ve kararlar bizim öğrenme sürecindeki gidişatımızı belirler. Eğer bu sürecin sorumluluğunu alıyorsanız, başarının sizin elinde olduğunun farkındaysanız ve hedefleriniz var ise size katkı sağlayacak ortamlarda bulunur, zaman ayırır ve emek sarfedersiniz. Aksini tercih ederseniz de sonuçlarını kabul etmeniz ve bu sonucun sorumluluğunu almanız gerekir.

Bunu buraya not ettikten sonra haftanın etkinliklerine göz atabiliriz…

Önce genel bir duyuru: Masa Tenisi Turnuvası yapıyoruz. Başvurular başladı. Detaylar aşağıdaki posterde. Seviyorsanız masa tenisi oynamayı turnuvaya buyrun.

24 Aralık Pazartesi

New Year Resolutions – 14:00 TV Room 2 – GSE in Action kitabımızdan bir aktivite daha… yaklaşan yeni yıla uygun. Ne tür hedefleriniz var yeni yıl için, neleri yapmayı bırakacaksınız, neleri yapmayı hedefleyeceksiniz… hareketli güzel bir writing aktivitesi. Sercan Sağlam hocamıza teşekkürler.

Taboo for Levels A & B – 13:45 Etkinlik Odası – Posterde C yazıyor ama A ve B olarak yapılacak. Bu haftaki ili taboo etkinliğinden ilki. Hem Speaking hem kelime pratiği. Sevil Keser hocamıza teşekkürler.

Atelier de Conversation – 14:00 – TV Room 3 – Dönem başından beri istikrarlı bir şekilde devam eden Fransızca Konuşma Atölyesi. Bu atölyede bize dışarıdan destek veren Funda Kara. Hem Funda’ya hem de organizasyonu yapan Oğuz Dündar hocamıza teşekkürler.

Rusça Konuşma Kulübü – 14:00 – C201 – Rusça konuşma pratiği için sınıf dışında katılabileceğiniz bir fırsat. Bahri Can hoca yine ne aktivite hazırladı acaba? Teşekkürler kendisine.

25 Aralık Salı

Grammar Workshop – 13:45 – TV Room 2 – Tüm kurlar için. Bu kez bağlaçlar hakkında bir farkındalık çalışması yapılacak. Hali hazırda derslerde öğrendiğiniz bağlaçları hatırlatıcı bir atölye. Gülşah Demirci hocamıza teşekkürler.

Futurama – 14:15 – Conference Hall – Evet, bu salı yine bir film/dizi gösterimi var. Bu kez Futurama? Hiç izlediniz mi? Hem konuşma hem dinleme-anlama pratiği. Müdavimleri bilir. Gürkan Turhan hocamıza teşekkürler.

26 Aralık Çarşamba

Bugün etkinlik yok öğrencilerimiz için. Emekli olan iki hocamız için bizim katılacağımız bir etkinlik var. Bu çarşamba böyle 🙂

27 Aralık Perşembe

Quizlet Vocabulary Workshop 11 – 13:45 – TV Room 2 – Hep söylüyoruz, 15 dakika ve 5 kelime. Önce hedef kelimelerle ilgili ufak bir aktivite… nedir bu kelimelerin part of speech’i, ne anlama geliyor, eş anlamlısı zıt anlamlısı nedir gibi bir öğrenme aşamasından sonra quizletlive oynayarak şimdiye kadar öğrenilmiş kelimeleri iyice zihnimize kazıyoruz. Etkinliği yürüten Merve Bakkal, Yonca SAvacı ve Sedef Sezgin hocalarımıza teşekkürler.

Passive voice or not? That’s the question! – 14:15- TV Room 2 – Bu aralar passive çalışmaları yapıldı bir kaç kurda. Active den Passive ya da Passive den Active cümleler çevirdiniz muhtemelen, mantığını öğrendiniz. Ancak her zaman passive kullanmak mümkün mü acaba? Her aktif cümlenin bir de passive hali yazılabilir mi? Gerek var mı? gibi sorulara cevap arayan bir farkındalık çalışması bu. Meral Melek hocamına teşekkür 🙂

Filmtag TV – 11:00 – TV Room 2 – Almanca C kuru için bir film gösterimi. İnci Aras hocamızın yönetiminde. Teşekkürler

Öğrencilerden Tadımlık Fransızca – 14:45 – F105 – Hep öğrenciler için olan etkinlikleri duyuruyoruz ama bu duyuru öğretmenler için. Kendimizi öğrencinin yerine koymak ve yeni bir dil öğrenme sürecininde kendimizi gözlemlemek için fırsat. Bu kez öğretmenler Fransızca hazırlık öğrencileri, bizler ise öğrenciyiz. Katılmak isteyen hocalarımızı bekleriz. Organizasyonu yapan Halil Elibol hocamıza teşekkürler.

27 Aralık FILMTAG!

28 Aralık Cuma

Rusça Yazma Kulübü – 14:00 – C201 –  Herhangi bir konuda yazı yazma pratiği yapılacak bir etkinlik. Cahit Hamurkoparan hocamıza teşekkürler.

Filmnachmittag – 14:00 – TV Room 2 – Almanca hazırlık öğrencileri haftayı film izleyerek kapatacaklar. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

Coffee Chats 4 – 14:00 – TV Room 3 – Ne zamandır yapmadık Coffee Chats. Haydi yılın son Coffee Chat’inde buluşalım. Biliyorsunuz her kura açık.  Mümkün olduğunca çok konuda mümkün olduğunda çok kişiyle konuşarak geçireceğimiz bir zaman dilimi. Bekleriz. Meral Melek hocamıza teşekkürler 🙂 

Taboo for A and B levels – 14:00 – Etkinlik Odası – Bu haftanın ikinci Taboo etkinliği. Etkinlik Odasında tabu oynamak çok zevkli. Sinem Türkyılmaz hocamıza teşekkürler.

Görüşmek üzere 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.