HABERLER

Week 13 (17-20 Aralık) Öğrenci Birimi Etkinlikleri


Dönem sonuna hızla yaklaşırken sizler de çalışma alışkanlıklarınızı, eksiklerinizi vb gözden geçirip önceliklerinizi belirlemişsinizdir umarız. Bu haftaki etkinlikler genel olarak ihtiyaç duyulan alanlarda pratik yapmanızı sağlayacak şekilde düzenlendi. Kaçırmayın! Bizden söylemesi.

17 Aralık Pazartesi

Quizlet Vocabulary Workshop 10 – 13:45 – TV Room 2 – Her zamanki gibi 5 yeni kelime ve 15 dakika, hem o kelimeleri öğrenmek hem de daha önce öğrenilenlerle birlikte pratik yapmak için bu fırsatı kaçırma. Öğleden sonra dersin varsa bile gelebilirsin çünkü ders başlamadan bitiyor zaten. Düzenli olarak bu atölyeleri yapan Merve Bakkal, Yonca Savacı ve Sedef Sezgin hocalarımıza teşekkürler.

Conver-Station – 14:15 – TV Room 2 – Hemen Vocabulary Workshop’ın ardından bir konuşma aktivitesi. İsmail İrtem hocamınızn GSE in Action: An Anadoluian Approach to Outcome-based Teachin kitabımızda yer alan aktivitesi farklı konularda konuşmanızı sağlayacak türden. Kaçırmayın deriz! İsmail İrtem hocamıza teşekkürler.

Atelier de Conversation – 14:00 – TV Room 3 – Fransızca Hazırlık öğrencileri için konuşma atölyeleri devam ediyor. Bu kez bize dışarıdan destek veren Funda Kara ile çalışma yapacaklar. Teşekkürler Funda Kara ve organizasyonu takip eden Oğuz Dündar hocamız.

18 Aralık Salı

Wait a second, I know you? – 14:00 – TV Room 2 – Yine aynı kitap için Eylül Sözen hocamınız hazırladığı bir konuşma aktivitesi. Ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar akıcı ve doğru konuşur hale geleceğinizi biliyorsunuz değil mi? Kaçırmayın! Eylül Sözen hocamıza teşekkürler.

Rick and Morty – 14:15 – Conference Hall- Düzenli olarak salı günleri film gösterimi gerçekleştiren Gürkan Turhan hocamız bu kez Rick and Morty’yi hazırladı öğrencilerimiz için. Hem izleyin, hem konuşma pratiği yapın. Gürkan Turhan hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-16 at 9.27.23 AM Screen Shot 2018-12-16 at 9.24.58 AM

19 Aralık Çarşamba

Almanca Grammatik Workshop – 14:00 – TV Room 2 – Almanca Hazırlık programından hocamız İnci Aras öğrenci etkinliklerine devam ediyor. Bu kez bir dilbilgisi atölyesi ile öğrencilerin ders dışında pratik yapmalarını sağlayacak. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

Rusça Film Gösterimi – 14:00 – F108 – Rusça hazırlık öğrencilerimiz hocaları eşliğinde Rusça film izleyerek konuşma fırsatı bulacaklar. Rusça hazırlık programında bu etkinlikleri koordineli olarak düzenleyen tüm hocalarımıza ve bu etkinlik özelinde Emir Topaloğlu’na teşekkürler.

Brainstorming Challende – 14:00 – Etkinlik Odası – Konuşurken ve yazarken fikir bulmakta güçlük mü çekiyorsunuz? En basit konularda bile aklınıza söyleyecek bir şey mi gelmiyor? Daha önce düşünmediğiniz konuların yanında her gün karşınıza çıkan sıradan konular hakkında da bir beyin fırtınası çalışması yaparak kafamızada o konularla ilgili bir referans oluşturabilmek için yapıyoruz bu etkinliği. Meral Melek hocamıza teşekkürler 🙂

20 Aralık Perşembe

Tabu im Deutsch – 11:00 – F104 – Kelime pratiği için Almanca hazırlık öğrencilerine tabu etkinliği. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

Grammar Auction – 14:00 – TV Room 2 – Grammar Auction’ın üçüncüsünü yapacağız. Yalnız ya da arkadaşınla katılabilirsin. Verilen cümlelerde sık yapılan hatalar var, size çok doğru gelenlerde bile. Katılınk üzerine konuşalım, öğrendiklerinizi gözden geçirme fırsatını yakalayın. Meral Melek hocamıza teşekkürler 🙂

BeechtownAnnualBook Drive (4)

21 Aralık Cuma

Atelier de Conversation – 14:00 – TV Room 3 – Fransızca hazırlığa dışarıdan bir destek daha bu hafta. Ali Rıza Kara konuşma pratiği için öğrencilerimizle buluşacak. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Story painted in your mind – 13:45 – Etkinlik Odası – Bu haftanın son konuşma etkinliği. Farklı bir aktivite ile konuşmadaki akıcılığınızı ile  doğruluğunuzu arttırmak ve fikir üretme sürecini hızlandırmak için katılın deriz. Gülşah Demirci hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-16 at 9.25.12 AM

Hepinizi etkinliklerimize bekliyoruz.

Copy of Upcoming Events Calendar - Made with PosterMyWall (6)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.