HABERLER

Cultural Exchange Day 3 YDYO’da gerçekleşti…


2017-2018 Akademik yılının Güz döneminde Erasmus+ öğrencileri ile YDYO öğrencilerini bir araya getirmek ve iletişim dili olarak İngilizce’nin kullanımını teşvik etmek amacıyla başladığımız buluşmanın ilki renkli saatler geçirmemize neden olmuştu. (Neler oldu diye merak ediyorsanız link burada. Tıklayın.)

İlk buluşmanın verdiği motivasyon ve bize öğrettikleri ile bu buluşmaları bir adım daha ileri taşıyarak poster bahar döneminde de yeni Erasmus öğrenciler ile gerçekleştirdik. Çok keyif aldığımız bu buluşmada neler oldu diyorsanız, link burada.

Aylar öncesinden tarihini belirlediğimiz Cultural Exchange Day 3 ise 12 Aralık 2018 Çarşamba günü okulumuzda gerçekleşti. Yine çok renkli görüntülerin yaşandığı etkinlik ASO Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve Emre Ünlenen’in Beatles şarkılarından yaptığı seçkiyi seslendirdikleri mini konser ile başladı. Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güler Günsoy, YDYO Müdürü Prof. Dr. Belgin Aydın, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Doç. Dr. Özgür Yıldırım ile birlikte bir çok öğretim elemanı ve öğrencinin katıldığı etkinlik yaklaşık üç saat sürdü. YDYO’dan gönüllü yaklaşık 50 öğrencinin hazırladığı Türkiye sunumları ve performansları yanında bu dönem üniversitemizde öğrenim görmekte olan 17 farklı ülkeden Erasmus+ öğrencileri de kendi kültürlerini tanıtıcı poster, demo, şarkı ve dans performansları ile etkinliğe renk kattılar.  Etkinlikle ilgili e-gazete haberine ise buradan ulaşabilirsiniz. Başka platformlarda bu etkinliğin yansımaları için: haber 1 haber 2 haber 3

Etkinliğe dair bize ulaşan fotoğrafları sizinle buradan paylaşıyoruz. Tekrar eden fotoğraflar varsa kusurumuza bakmayın:) Sizlerin çektiği etkinlik fotoğraflarından paylaşmamızı istedikleriniz var ise anadoluogrencibirimi@gmail.com adresine iletebilirsiniz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.