HABERLER

12. HAFTA (10-14 Aralık) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


Hızla güz döneminin sonuna yaklaşıyoruz. 11 haftayı geride bıraktık. Daha öncede söylediğimiz gibi dil öğrenme süreci zorlu bir süreç. Önceki benzetmemizi kullanırsak “kaygan bir yokuş”. Bu süreçte yaptığınız her şey, sınıfta not almak,  öğretmenlerinize sorular sormak. ödevlerinizi zamanında ve özenli yapmak, self-study derslerini ve ofis saatlerini iyi değerlendirmek, öğrenci birimi etkinliklerine katılmak, dil öğrenim serüveninizi hayatınızın bir parçası haline getirmek bu kaygan yokuşta tırmanırken size tutamak olacak. Aksi halde kayıp düşmeniz ya da gerilemeniz kaçınılmaz. Bunu bir kez daha hatırlatmak isteriz size.

Şimdi 12. hafta etkinliklerine kısaca göz atalım.

10 Aralık Pazartesi

General Knowledge Quiz – 14:00 – TV Room 3 – Bir genel kültür yarışması yapacağız Kahoot’ta. Sorularımız İngilizce ve bir çok konu hakkında farklı farklı soru var. Yalnız başınıza ya da bir arkadaşınızla takım olarak katılabilirsiniz. Dil pratiği için farklı ve eğlenceli bir aktivite. Sizi aramızda görmek isteriz. Yonca Savacı hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-08 at 11.45.15 AM

11 Aralık Salı

Quizlet Vocabulary Workshop 9 – 13:45 – TV Room 2 – Yemekten hemen sonra dersten ise hemen önce bir 15 dakikan vardır muhakkak! Beş kelime öğrenmek için güzel bir fırsat. Önce kelime öğretimi sonra quizlette bir aktivite. Gel, sen de cebini kelimeler ile doldur. Merve Bakkal, Yonca Savacı ve Sedef Sezgin hocalarımıza teşekkürler.

Which man? Which woman? – 14:15 – TV Room 2 – Hemen vocabulary workshoptan sonra bir grammar aktivitesi. Şu sıralarda Relative (Adjective) Clause u yeni öğrendiyseniz, ya da daha önce öğrenmiş olduğunuz halde kullanmakta sıkıntı yaşıyorsanız, hatırlamak veya eksiklerinizi gidermek için bir aktiviteye ihtiyacınız varsa bunu kaçırmayın. Alper Topbaş hocamıza teşekkürler.

Young Sheldon – 14:15 – Conference Hall –  Bir dizi bölümü ile yine konferans salonundayız. Öncesinde neler konuşulacak, bu bölüm ne ile ilgili hep beraber salı günü göreceğiz. Gürkan Turhan hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-08 at 11.43.36 AMScreen Shot 2018-12-08 at 11.45.04 AMScreen Shot 2018-12-08 at 11.45.25 AM

12 Aralık Çarşamba

Cultural Exchange Day – 3 –  Güz döneminin Cultural Exchange buluşması… Hem YDYO öğrencilerine öğrendikleri dili iletişim aracı olarak kullanabilecekleri bir ortam sağlamak, hem ülkemizi tanıtmak hem de farklı ülkeler hakkında bilgi edinebilmek için yapıyoruz bu buluşmaları. Bu sene 14 farklı ülke var. Rusya’dan Endonezya’ya geniş bir katılım. Ve bir de Türkiye tabiki. Ülkeler hakkında bildi edinmek, kültürünü tanımak, geleneksel dans ve yemekleri hakkında bilgi edinmek ve eğlenceli ve öğretici zaman geçirmek istiyorsanız buna katılın. Hepinizi aramızda görmek isteriz. Unutmadan her iki kampüsteki uluslararası öğrencilere etkinlik duyurusu yapıldı. Umarız renkli bir kalabalık olur.

13:30 Mini Müzik Dinletisi ( kulaklarımızın pası silinecek Beatles ezgileri ile)

14:00 Öğrenci sunumları

15:00 Dans gösterisi

16:00 Kapanış

Katılan tüm öğrencilerimize ve destek veren öğretmenlerimize teşekkürler.

Cultural Exchange Day (1) (1)

13 Aralık Perşembe

Kahoot in German – 11:00 – F104 – İnci hoca boş durmuyor. Yine bir etkinlik Almanca hazırlık öğrencileri için. Dil öğrenme sürecine oyunlu bir katkı. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-08 at 11.44.46 AM

14 Aralık Cuma

Kleiner Test Üver Deutschland – 14:00 – TV Room 2 –  Almanya hakkında mini bir teste katılmak ister misiniz? Sorular da tabiki Almanca. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-08 at 11.47.06 AM

Atelier de Conversation – 14:00 – TV Room 3  – Fransızca konuşma atölyelerine devam. Fransızca öğrencileri TV Room 3 te buluşacaklar. Oğuz Dündar hocamıza teşekkürler.

Taboo for Levels A and B – 14:00 – Etkinlik Odası – Hem kelime bilgisi hem de konuşma pratiği. Katılanlar hem eğleniyor hem de öğreniyor. Etkinlik Odasında sizleri de görmek isteriz. Sinem Türkyılmaz hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-08 at 11.43.23 AM

Hepinizi aramızda görmek isteriz. 

Haftalık etkinlik takvimine bakın. Programınızı yapın.

Week 12 event calendar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.