HABERLER

11. HAFTA (3-5 ARALIK) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


Sevgili öğrencilerimiz,

Öğrenme sadece sınıf ortamında gerçekleşmez. Sınıfın dışında öğrendiğiniz dilde konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerinizi geliştirmeniz için düzenli olarak çalışmak ve dil pratiği için size sunulan forsatları değerlendirmeniz gerekmektedir. Herhangi bir değerlendirmeye tabi olmayan, sınıf dışında dil kullanımını teşvik eden ve gönüllü katılım gerektiren aktivitelerin öğrenme ve okul başarısı üzerine etkisi bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır. Yani “bence sadece sınıfta yapılan aktiviteler yeterli” diye bir düşünce varsa aklınızda bunu bir kez daha değerlendirmenizi öneririz. Bu vesileyle İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça hazırlık programlarında aktif olarak etkinlik düzenleyen öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz sınıf dışında öğrencilerinin dil öğrenme sürecine sağladıkları katkılardan dolayı.

Birinci Ara Sınav notlarınızı öğrendiniz. Nerelerde performansınız iyi nerelere daha çok çalışmanız gerekiyor farketmişsinizdir. Bakın bakalım bu haftanın aktivitelerinde neler var.

3 Aralık Pazartesi

Let’s Play Scrabble!: Kelime becerisini eğlenceli bir şekilde geliştirmeyi amaçlayan Scrabble saat 14:00 de TV Room 3 te. Arkadaşlarınızı alın, scrabble oynamaya gelin. Zihniniz bu kez kelime üretmek için çalışsın. Yonca Savacı hocamıza teşekkürler.

Atelier de Conversation: Fransızca hazırlık öğrencileri için YDYO dışında konuşma kulübü düzenleyen iki isimden biri olan Funda Kara saat 14:00 de TV Room 2 de Fransızca öğrenciler ile buluşacak. Funda Kara’ya ve organizasyonu düzenleyen Oğuz Dündar hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-01 at 8.45.50 AM.pngScreen Shot 2018-12-01 at 9.20.28 AM.png

4 Aralık Salı

Black Mirror: Black Mirror Netflixte yayınlanan bir dizi. Teknolojinin hayatımız üzerindeki, bir anlamda, yıkıcı etkisini çarpıcı hikayelerle anlatıyor her bölümünde. Bu hafta sizin için bir bölüm seçti Gürkan Turhan hoca. 14:15 de Konferans Salonunda. Bakalım neler olacak. Gürkan Turhan hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-01 at 9.19.18 AM.png

5 Aralık Çarşamba

Statd-Land-Fluss-Spiel: Hepimiz muhakka İsim-Şehir-Hayvan oynamışızdır hayatımızın bir döneminde. Bu hafta Almanca hazırlık programı öğrencileri oynayacaklar. Göründüğü gibi kolay olmasa gerek yabancı bir dilde bunu oynuyor olmak. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

Rusça film gösterimi: Bu hafta bir kaç dilde film gösterimimiz var. Rusça öğrencileri için hangi filmi seçti acaba Emir hoca. Saat 14:00 TV Room 2 de. Emir Topaloğlu hocamıza teşekkürler.

Cinefrançais: İşte bir film daha. Dinleme ve anlama becerilerin geliştirmek için bir öğretmen yönlendirmesiyle çalışmaktan daha güzel bir şey yok. Saat 14:00 de TV Room 3 de. Salih Uzuner hocamıza teşekkürler.

Run Errors Run: GSE in action kitabımızdan bir aktivite daha. Bu kez grammar çalışmak için. Present Simple Tense’i bir kez daha gözden geçirmek, hatalarınızın farkına varmak için. C kurları için. Ama B kurlarındakiler de katılabilirler. Saat 13:45 te C201 de. Emel Akay hocamıza teşekkürler.

Screen Shot 2018-12-01 at 8.46.33 AM.pngScreen Shot 2018-12-01 at 8.46.42 AM.png

Screen Shot 2018-12-01 at 8.45.27 AM.pngScreen Shot 2018-12-01 at 8.46.03 AM.png

6 Aralık Perşembe

Quizlet Vocabulary Workshop 8:  Evet, 8.sini yapıyoruz. 15 dakika, 5 kelime. Öğlen arasını iyi değerlendirmek isteyenler ve sonradan “benim kelime bilgim zayıf hocam” demek istemeyenler için. Her zaman ki gibi 13:45 te TV Room 2 de. Aktiviteyi dönüşümlü olarak yapan Merve Bakkal, Yonca Savacı ve Sedef Sezgin hocalarımıza teşekkürler.

Coffee Chats 3:  Daha önce iki kez cuma günü öğleden sonra yaptığımız Coffee Chat’ler bizi çok mutlu etmişti. Amacı konuşma becerilerini geliştirmek olan öğrencilerimizin bir araya geldiği Coffee Chats bu kez Perşembe günü saat 14:15 de hemen Quizlet Vocabulary Workshoptan sonra TV Room 2 de. Meral Melek hocamıza teşekkürler diyeceğim ama komik olacak kendime teşekkür etmek 🙂

Screen Shot 2018-12-01 at 8.46.14 AM.pngScreen Shot 2018-12-01 at 8.45.39 AM.png

7 Aralık Cuma

Übersetzungswerkstatt:  Almanca hazırlık programı öğrencileri için çeviri atölyesi. Dönem başından beri İnci hocanın düzenlediği aktivitelere eklenen yeni bir atölye. Katılanlar kazanıyor. Saat 14:00 de TV Room 2 de. İnci Aras hocamıza teşekkürler.

Puzzle Fun: Bulmaca yapmayı sever misiniz? Kelime bilginize güveniyor musunuz? Gelin hem kahvemizi içelim hem de bulmaca yapalım. Tüm kurlara açık. Saat 14:00 de TV Room 3 te, ama belki de Coffee Chats’de olduğu gibi kantine geçiveririz. Bulmacaları hazırlayan ekibimize teşekkürler. Onlar kendilerini bilir.

Screen Shot 2018-12-01 at 8.46.22 AM.pngScreen Shot 2018-12-01 at 8.45.12 AM.png

Hepinize güzel bir hafta dileriz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.