HABERLER, Web Sayfaları (İng)

EWE – Easy World of English


Sevgili öğrenciler,

Bu hafta size önermek istediğimiz websitesi EWE – Easy World of English. İhtiyaç duyduğunuz konularda kendi hızınızda çalışabileceğiniz bu site, çeşitli aktiviteleri ve renkli tasarımıyla dikkat çekiyor. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere, ana sayfada grammar, pronunciation, reading ve picture dictionary seçenekleri bulacaksınız.

ewe.1

 

Grammar menüsü altında 3 farklı seviye bulunmakta. Düşük seviyeden (level 1) başlayıp daha ileri seviyeye kadar (level 3) konular ile ilgili alıştırmaların yanı sıra konu anlatımı da bulabilirsiniz. Aşağıda ‘level 1’ başlığı altında bulunan konuları görebilirsiniz.

ewe.2

 

Seçtiğiniz konu ile ilgili boşluk doldurmadan, cümleleri doğru sırada yerleştirmeye kadar farklı türde aktivite bulmanız mümkün. Aşağıda bir boşluk doldurma alıştırması görmektesiniz.

ewe.3

Readings kısımında da grammarda olduğu gibi 3 seviye var. Bu bölümde hem seviyenize hem de ilgi alanınıza uyan bir parça bulup onunla ilgili alıştırmaları yaparak okuma becerinizi geliştirebilirsiniz. Bu bölümün başka bir faydalı özelliği de okuma parçalarını dinleyebiliyor olmanız.

ewe.4

 

Easy World of English sitesinin pronunciation bölümünde ise ‘alfabe’ gibi en basit seslerden, İngilizceye özgü daha zor seslere kadar farklı kategorilerde dinleme yaparak telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz.

 

Sitenin belki de en ilgi çekici kısmı Picture Dictionary bölümü. Bu bölüm 3 kategoriden oluşmakta ve her kategoride aşağıda gördüğünüz gibi içerik listesi bulunmakta. İstediğiniz içeriğe giderek o konu ile ilgili yaygın olarak kullanılan kelimeleri, resimler yardımıyla öğrenebilirsiniz. Resimlere tıkladığınızda kelimeyi hem duyuyorsunuz hem de yazılışını görüyorsunuz. Böylece kelimenin anlamınının yanı sıra telaffuzu ve yazılışını da doğru öğrenmiş oluyorsunuz.

ewe.5

ewe.6

 

Biz bu siteyi oldukça faydalı bulduk. Hazır sınavlar da yaklaşmışken aktivitelere göz atmakta fayda var. Umarız sizin de keyifle çalışacağınız bir sitedir EWE – Easy World of English. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.