Duyurular, HABERLER

Cultural Exchange Day-3


2017-2018 Öğretim Yılının güz döneminde ufak bir deneme yapmıştık: Bir Çarşamba öğleden sonra Erasmus değişim öğrencileri ile YDYO hazırlık öğrencilerini bir araya getirmiştik. Yaklaşık 10-15 Erasmus öğrencisi gelmiş ve fuayede hareketli (ve gürültülü) bir kaç saat geçirmişlerdi. Aynı gün üniversitemizin eski rektörü ve Eskişehir valisi de okulumuza süpriz bir ziyarette bulunmuş ve buluşmanın bir kısmına iştirak etmişlerdi. Daha sonra aynı öğretim yılı bahar döneminde daha yapılandırılmış bir buluşma yapalım dedik ve bu sefer buluşmanın adını Cultural Exchange Day koyduk. YDYO hazırlık öğrencileri ayrı hazırlandı. Erasmus öğrenciler ayrı hazırlandı ve sonuçta ortaya güzel bir etkinlik çıktı. İsterseniz buraya tıklayarak o zaman paylaştığımız posta bakabilirsiniz.

2018-2019 Öğretim Yılı başında Uluslararası İlişkiler Birimi ile irtibata geçtik ve bağlantılı düzenleyeceğimiz iki etkinlik için sınav tarihlerini ve diğer organizasyon tarihlerini gözden geçirerek tarihleri belirledik. Bunlardan ilki olan Walk & Talk’u iki kez düzenlemeye karar verdik ve ilkini Ekim ayında gerçekleştirdik. İkincisi ise 28 Kasım’da gerçekleşecek. Daha büyük bir organizasyon olan Cultural Exchange Day için 12 Aralık 2018 tarihinde mutabık kaldık. Geçtiğimiz cuma günü etkinlik posterini Uluslararası İlişkiler Birimine ilettik ve onlar gerekli duyuruları yaptılar. Bugün de biz sizlerle paylaştık. Sizlerin katılımını bekliyoruz. 

Peki nasıl olacak bu etkinlik? Hemen kısaca sizlerle paylaşalım.

  • Etkinliğe bireysel ya da maksimum üç kişilik gruplar olarak katılım sağlanabilir. 21 Kasım’a kadar etkinliğe katılımınızı bize bildirebilirsiniz. (YDYO Etkinlik Odası A007)
  • Sonrasında bir toplantı yapıp Türkiye ile ilgili olarak hangi konular hakkında sunumlar hazırlayacağımızı belirleyeceğiz. Görev dağılımı yapacağız.
  • Sunumlar poster şeklinde ya da demo olarak hazırlanabilir. 
  • Posterler maximum 50X70 boyutunda olabilir.
  • Demolar bir yiyecek&içeceğin hazırlanışı, dans figürü, geleneksel kıyafetlerle fotoğraf çekimi ve bizim aklımıza gelmeyen sizin önereceğiniz başka şekillerde olabilir.
  • Katılımcılar süreçte öğretmenlerinden ve bizden destek alabilirler.
  • Etkinlik tüm hazırlık programlarına açıktır.
  • Tüm katılımcılara sertifika verilecektir.

Eğer bir aksilik çıkmazsa aynı gün YDYO’da bir müzik dinletisi de gerçekleştirilecek ve hemen ardından başlayacak olan Cultural Exchange Day sırasında da bir dans gösterisi gerçekleştirilecektir.

Hazırlık öğrenciliğiniz sırasında böyle renkli bir etkinliğe katkı koymak sizi farklı kılacaktır. Katılımınızı bekliyoruz.

Cultural Exchange Day (3)

Not: Ayrıca Instagram hesabımızdan Cultural Exchange Day-2 ile ilgili postlara ulaşabilirsiniz. @anadoluhazirlik

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.