Almanca Hazırlık, Fransızca Hazırlık, HABERLER

8. HAFTA (12 – 16 KASIM 2018) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


Sınavlar öncesi son etkinlik haftası. Bu hafta neler yapacağımızı aşağıda okuyacaksınız. Ancak siz onları okumaya başlamadan önce ufak bir kaç not… TV Room 1’i artık etkinliklerimiz için kullanamayacağız. Orası başka bir amaç için düzenlenecek. TV Room 2 ve 3’te etkinliklere devam. Bazı posterlerde hala TV 1 yazıyor olabilir. Siz Instagramda ve bu yazıda yazan mekan bilgisini göz önünde bulundurun. Peki TV Room 2 ve 3 nerde biliyor musunuz? Bir bakın isterseniz.

12 Kasım Pazartesi

13:45 – TV Room 2 – QUIZLET VOCABULARY WORKSHOP 6

Öğlen arasında sadece 15 dakika ayırarak beş yeni kelimeyi dağarcığına alabilirsin. Biliyorsunuz damlaya damlaya göl olur. Herhangi bir sınav öncesi oturup kelime ezberlemektense belirli aralıklarla böyle etkinliklere katılmak ve zamana yayarak öğrenmenizi düzenlemek daha iyi olacaktır.

 14:15 – TV Room 2 – SPEAKING BINGO

Daha önce “Conversation Bingo” (Can I just?) etkinliğine katılanlar hatırlayacaktır. Bingo kartlar aracılığıyla belli ifadeleri kullanmak için kendimizi zorlamış, fikir beyan etme, hem fikir olma, karşı çıkma, birini sözünü kesme vb üzerine çalışmalar yapmıştık. Bu haftakı aktivite de buna benzer. Gelin konuşma becerilerinizi geliştirin. GSE in Action: An Anadolian Approach to Outcome-based Langauge Teaching” kitabımızda yer alan ve kollektif bir çalışmanın ürünü olan aktiviteyi hocamız Erol Kılınç yapacak.

13 Kasım Salı

Screen Shot 2018-11-09 at 9.06.45 PM

13:45 – TV Room 2 – Paragraph Study

Tüm kurlar için yapılacak olan Paragraph Study çalışmasında yazı bütünlüğü üzerine bildiklerinizi gözden geçirmek üzere katılmak isterseniz bekleriz.

14 Kasım Çarşamba

14:00 – TV Room 3- Les Choristes

Fransızca Sinema Atölyesi, Fransızca hazırlık öğrencilerinin dinleme-anlama ve konuşma becerilerini geliştirmeleri için TV Room 3 de düzenleniyor. 

14:00 – TV Room 2 – “Was sagt eine hose über dich aus?”

Almanca hazırlık öğrencileri için bir ders dışı etkinlik daha. GSE in Action: An Anadolian Approach to Outcome-based Langauge Teaching” kitabımızda yer alan aktivitesiyle İnci Aras hocamız bu aktiviteyi yapacak.

14:00 – Çok Amaçlı Salon – Tips for Reading

Şimdiye kadar tüm dil becerilerine odaklandık… şey aslında Reading hariç. Bu açığı kapatmak ve yaklaşan sınavlar öncesi rehberlik edebilmek amaçlı bir farkındalık çalışması. Gelin konuşalım… bakalım okuma-anlama becerileri ile ilgili olarak doğru yolda mısınız? 

14:15- Conference Hall – Fringe

Son iki haftadır eski dizilerden olan Lost’un seçtiği bölümlerini gösteren Gürkan hoca bu kez Fringe ile Konferans Salonunda. Bekliyoruz.

15 Kasım Perşembe

14:00 – Etkinlik Odası – Let’s play Taboo!

A ve B kurları için Taboo! Etkinlik Odasına gelin, sizler için hazırlanmış taboo kartları ile oynayın. Hem kelime bilgisi hem konuşma pratiği. Afişte A kurları yazıyor ama B lerde gelebilir. Çok da güzel olur. Bekliyoruz.

14:00 – Etkinlik Odası – Grammar Auction 2

Taboo etkinliğine A ve B ler katılabilir dedik. Peki C ve D ler ne yapacak? Onlar içinde minik bir grammar auction. Sadece C ve D kurlarına özel. Daha öncekine katıldıysanız hatırlarsınız. Gösterdiğimiz cümlelerden hangileri doğru acaba? Grup olarak tartışarak karara varıyorsunuz ve kesin olarak doğru olduğunu düşündüğünüz cümleleri “satın” alıyorsunuz:)

16 Kasım Cuma

14:00 – TV Room 2 – Atelier de Conversation

Fransızca hazırlık öğrencileri için düzenlenen konuşma atölyeleri devam ediyor. Ali Rıza Aktürk yine gönüllü olarak Fransızca öğrencileri için YDYO’da.

14:00 – Tv Room 3 – Filmnachmittag

Almanca film gösterimi için TV Room 3 e bekleniyorsunuz. Acaba nasıl bir film ve nasıl bir aktivite hazırladı İnci hoca? Gelin, görün.

14:00 – YDYO Kantin – Coffee Chats 2

Hatırlıyor musunuz ne kalabalıkta Coffee Chats’in ilki? Sığamamıştık TV Room 1’e. Şimdi kantinde toplanalım ve gerçekten kahve içerek konuşalım istiyorum. Gelir misiniz?

Tüm etkinliklerin listesi ise burada:) Görüşmek üzere.

12

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.