Almanca Hazırlık, Etkinlikler, Fransızca Hazırlık, HABERLER, Rusça Hazırlık

YDYO’da Poster Sharing Day Gerçekleşti!


Son bir kaç haftadır hazırlıklarını yaptığımız ve tamamıyle gönüllü öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen Poster Sharing Day gerçekleşti. Yaklaşık 70 gönüllü öğrencinin 25 poster ile katıldığı etkinliğe öğretmenler ve öğrencilerimizi büyük ilgi gösterdi. 

Poster Sharing Day aracılığıyla öğrendikleri dilin kullanıldığı ülkeler hakkında araştırma yapan ve bu ülkelerin coğrafyası, tarihi, yönetim şekli, öne çıkan özellikleri, tarihe mal olmuş isimleri ve başarıları gibi bir çok konu hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerimiz hazırladıkları posterler ile öğrendiklerini diğer arkadaşları ile paylaşma fırsatı buldular. Sunumlarını hem öğrendikleri dilde hem de Türkçe olarak yapan öğrencilerimizi hem hazırlık sürecindeki titizlikleri hem de sunumları için tekrar kutlarız.

Poster Sharing Day’e ziyaretçi olarak katılan öğrencilerimiz için hazırladığımız Poster Hunt’da büyük ilgi gördü. Yaklaşık 100 öğrencimizin katıldığı Poster Hunt’da tanıtılan ülkelerle ilgili 10 soru vardı. Bu soruların cevaplarını posterlerde bulan öğrencilerimiz arasında yapılan çekilişte dört öğrencimize ödül verildi. Poster Hunt aracılığıyla öğrencilerimize posterleri incelemeleri için bir amaç vererek bu paylaşım sürecini daha anlamlı hale getirdiğimize inanıyoruz.

Poster Sharing Day hakkında Anadolu Haber tarafından yapılan haber linkine buradan ulaşabilirsiniz. (Tıkla) YouTube kanalımızdaki videoya göz atmak isterseniz buraya tıklayınız.

(Mümkün olduğunca elimizde olan fotoğrafları paylaşmaya çalıştık. Tekrarlar olabilir. 🙂 Anlayışınıza sığınıyoruz.)

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.