Almanca Hazırlık, Etkinlikler, HABERLER, Rusça Hazırlık

7. HAFTA (5 – 9 KASIM 2018) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


Zaman hızlı geçiyor… Şehre, sınıfıma, arkadaşlarımıa, öğretmenlerime ve dil öğrenme sürecine alışayım derken altı haftayı geride bıraktık. 7. hafta Öğrenci Birimi etkinliklerini tanıtmaya sıra geldi işte:) Şimdiye kadar yapılan kaç etkinliğe katıldınız? Size nasıl katkı sağladı bunlar? Ya da neden katılmadınız? Dersiniz mi oldu hep öğleden sonra? Haberiniz mi olmadı? Nedir sebep? Bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Hadi hep birlikte bakalım neler varmış 7. haftada.

5 Kasım Pazartesi – 13:45 – TV Room 1 – GRAMMAR WORKSHOP 1

Bu etkinlik İngilizce hazırlık öğrenciler için. “Tense”ler ile ilgili bir bilinçlendirme çalışması. Evet, hepsini öğrenmediniz henüz… Zaten bazıları sizin için erken olabilir. Ama öğrendiğiniz ‘tense’ler için pekiştirme aktivitesi diye düşünebilir ve bu etkinlikten faydalanabilirsiniz. Zamanı gelince öğrendiklerinizi uygulama fırsatınız olacak nasıl olsa. Gülşah Demirci hocamız yapacak bu etkinliği.

 

5 Kasım Pazartesi – 14:00 – C201 – Rusça Konuşma Etkinliği

Rusça konuşmak ve öğrendiklerinizi pekiştirmek için bir fırsat daha. Bahri Can Balcı hocamız Rusça hazırlık öğrencileri için aktivitesini hazırladı. Katılan kazanacak.

rusça 5 kasım

6 Kasım Salı – 13:45 – TV Room 1 – Quzilet Vocabulary Workshop 5

İkinci haftadan itibaren başladığımız ve haftada bir gün yaptığımız Quizlet Vocabulary Workshop’ların 5.sini bu hafta yapacağız. Yine öğlen arasında -5- kelimeyi cebinize atacak ve kelime haznenize katkı sağlayacaksınız. Bu arada yapılan workshoplarda öğretilen kelimeler için blogda arama kutusuna “workshop” yazarak ilgili paylaşıma ulaşabilirsiniz. Teknoloji Entegrasyonu Birimine üye olan hocalarınız sizler için gerçekleştirecek bu workshopı.

You are invited (5)

6 Kasım Salı – 14:00 – Conference Hall – LOST 

Gürkan Turhan hocamızın bir üç haftadır yaptığı film/dizi etkinlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta eskilerin popüler dizilerinden olan LOST un bir bölümünü izletmişti. Şimdi LOST un başka bir bölümünü bu hafta gösterecek. Öncesinde ve sonrasında konuşma pratiği yapma fırsatını bulacağınız bu etkinliği kaçırmayın deriz.

WTH_nov06

7 Kasım Çarşamba – 14:00 – YDYO Ground Floor – Poster Sharing Day

Öğrediğiniz dil sadece İngiltere, Almanya, Rusya ve Fransa’da mı konuşuluyor dedik ve bir farkındalık yaratma aktivitesi olarak Poster Sharing Day’i düzenledik. Gönüllü arkadaşlarınız öğrendikleri dilin konuşulduğu ülkeleri araştırdılar ve poster hazırlamak için birinde karar kıldılar. Ortaya yaklaşık 25 ülkenin tanıtılacağı 60 kadar öğrencimizin hazırlandığı Poster Sharing Day ortaya çıktı. Biz hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Çarşamba günü tüm öğrenci ve hocalarımızı zemin katta posterleri incelemek, sorular sormak ve bir kaynaşma ortamı yaratmak için bekliyoruz.

POSTER SHARING DAY

8 Kasım Perşembe – 14:00 – TV Room 1 – GSE in Action Days:  Fleshing out a Story!

Okulumuzdan hocalarımızın hazırladığı GSE in Action Days: An Anadolian Approach to Outcome-based Teading kitabından bir etkinlik daha. Şener Eş hocamızın yapacağı bu etkinlik C kurlar için ancak diğer kurlardan da katılım sağlanabilir. Konuşma pratiği yapmak için güzel bir fırsat daha size.

BeechtownAnnualBook Drive

9 Kasım Cuma – 14:00 – TV Room 1 – Let’s Play Scrabble!

Haftanın son günü biraz hem stres atıp hem de kelime dağarcığına yenilerini katmak istiyorsan işte fırsat! Yonca Savacı hocamızın gözetiminde Scrabble oynamak isterseniz TV Room 1 de buluşabilirsiniz. Tüm kurlara açık.

 

LET_S PLAY SCRABBLE - 9 KASIM

9 Kasım Cuma – 14:00 – TV Room 2 – TAbu Spiel! Almanca

Almanca’daki öğrencilerimiz ise haftayı Tabu Spiel ile kapatabilirler. Hem kelime dağarcığını hem de konuşma becerilerini geliştirecek bu etkinlik ile dil öğrenme süreçlerine bir katkı da Tabu Spiel’den! İnci Aras hocamızın yönetiminde.

tabu-page-001

 

Etkinliklerimiz bunlar arkadaşlar. Belki arada sürpriz etkinlikler de olur. Kim bilir 🙂 Takip etmeyi unutmayın.

Güzel bir hafta dileğiyle…

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.