Etkinlikler, HABERLER

5. HAFTA (22-26 EKİM 2018) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


Yoğun ve temposu yüksek devam eden güz dönemimizde 5.haftaya geldik bile. Zaman ne hızlı geçiyor değil mi? Dil öğrenmenin emek gerektiren bir süreç olduğunu göz önünde bulundurursak zamanı iyi değerlendirmenin, mevcut imkanlardan faydalanmanın önemini bir kez daha kavramış oluyoruz. Her hafta özenle hazırladığımız etkinliklerimizle size dil becerilerinizi geliştirmeniz, öğrendiklerinizi pekiştirmeniz için bilgilendirici ve eğlenceli bir ortam sunmaya çalışıyoruz. Sizin de gösterdiğiniz ilgiyle, etkinlikleri sahiplenişinizle bu ortamın daha da verimli olacağına inancımız tam. Bakalım 5.haftamızda  bizleri hangi etkinlikler bekliyor?

22.10.2018 TabooKelime öğrenimini eğlenceli hâle getiren Taboo etkinliğimizi A kuru öğrencilerimizle gerçekleştireceğiz.

Pazartesi saat 13:45’te TV Odası 1’de… İster bireysel ister takımınla gel 🙂

atelıer de conversatıon (1)-page-001Fransızca Konuşma Kulübü’nün dil becerilerinizden konuşmaya yönelik olan bu etkinliğini kaçırmayın.

Pazartesi, 16.00’da, TV Odası 1’de

23.10.2018 WritingBir metnin organizasyonu konusunda hangi problemleri yaşıyoruz? Metin organizasyonunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Metin yazımında tutarlılık ve bütünlük nasıl sağlanır? gibi sorulara cevap vereceğimiz etkinliğimizde anlatım akışını bozan cümle ve metni tamamlayan cümleyi bulma gibi küçük pratikler yapacağız.

Salı günü 13:45’te TV Odası 1’de görüşmek üzere…

Conver-stationDil öğrenim sürecinde karşımızdakini anlamak ve kendimizi sözlü olarak ifade edebilmek önemli bir yer teşkil ediyor. Konuşma becerinize yönelik “Conver-station” adlı etkinliğimizi A ve B seviye öğrencilerimizle gerçekleştireceğiz.

Salı günü 14:15’te ,TV Odası 2’de…

movie cuma (1)

Küçük bir film gösterimi ve sonrasında konuşma pratiği yapabileceğiniz etkinliğimizi D kuru öğrencilerimizle gerçekleştireceğiz.  Dil öğrenme sürecinde önemli yer tutan hem dinleme becerilerinizi hem de konuşma becerilerinizi geliştirebileceğiniz etkinliğimizi kaçırmayın.

Salı günü 14:15’te, Konferans Salonu’nda…

Fakülte toplantılarına devam ediyoruz. Kafanızdaki soruları bölüm hocalarınıza sorabilmeniz için ilgili toplantılara katılmayı ihmal etmeyin.

Çarşamba günü Ulaştırma Meslek Yüksekokulu toplantısı 14:15’te, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi toplantısı 14:15’te Konferans Salonu’nda….

24.10.2018 speaking sınavı

Bilgisayar ortamında konuşma becerilerinizi ölçebileceğiniz bir deneme sınavına girmek ister misiniz? Başvuru yapan ilk 5 öğrenci bu şansı elde edecektir.

Ama üzülmeyin, tekrarı yapılacaktır.

Sınav tarihi Çarşamba günü saat 14:00’de, Lab C107’de… Geç kalmayın!

LESEKLUB-page-001Almanca öğrencilerimize  okuma becerilerini geliştirebilecekleri bir etkinlik. Okumanın önemini tartışmak gereksiz değil mi?

Çarşamba günü, saat 14’de TV Odası 2’de… Bekleriz.

Oyunlarla Fransızca-Afiş-page-001Oyunlarla dil öğrenmek pek keyifli değil mi? Fransızca öğrencilerimize dil becerilerini oyunlarla keyifli bir şekilde geliştirebilecekleri bir etkinlik imkanı.

Çarşamba günü 14:15’de, TV Odası 1’de

rusca_okuma_etkinligi_afis-page-001 (1)Bir okuma etkinliği de Rusça öğrencilerimize. Dil öğrenim sürecinde okuduğunuzu anlayabilmek önemli bir yer tutar. Katılımınızı bekleriz.

Çarşamba günü, saat 14:15’de, C201 no’lu sınıfta…

QUİZLET 3Düzenli olarak devam ettirdiğimiz Mini Vocabulary Workshop etkinliğimiz size metin içerisinde kelime öğretip pratiğe dökme şansı tanıyor. Ne kadar kelime, o kadar iyi! 🙂

Perşembe günü, 13:45’te, TV Odası 1’de…

SCHREİBCLUB-page-001Almanca öğrencilerimize yazma becerilerini pekiştirebilecekleri bir etkinlik.

Cuma günü, 14:00’te, F101 ve F102 no’lu sınıflarda…

atelıer de conversatıon (2)-page-001Fransızca öğrencilerimize konuşma becerilerini pekiştirme imkanı sunan bir konuşma etkinliği daha düzenliyoruz.

Cuma günü, saat 14:00’da, TV Odası 1’de…

Bu hafta da çok doluyuz! 🙂

5.Haftamızda gerçekleştireceğimiz 14 etkinliğimiz sizi bekliyor…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.