HABERLER, Web Sayfaları (İng)

News in Levels


Sevgili öğrencilerimiz,

Düzenli olarak okuma ve dinleme çalışmaları yapmak ve daha da önemlisi bunu severek ve isteyerek yapıyor olmak sizin tüm dil becerilerinize olumlu katkıda bulunur. Düzenli okuma ve dinlemeler sayesinde zihninizde gördüklerinizi ve duyduklarınını anlamlandırma süreci gitgide kısalır.

Hocam, aklıma gelenleri İngilizce’ye çevirmem zor oluyor.

Ya da

Ben duyduklarımı anlamaya çalışırken konuşanın hızını ve söylediklerini yakalayamıyorum. Çevirmem zor oluyor.

gibi cümleleri sık sık duyarız. Sınavlarda hep listening ve reading kısımlarından şikayet edilir. Ancak okuma ve dinleme becerileri üzerine neler yapılması gerektiği hep göz ardı edilri. İşte bu paylaşımı onun için yapıyoruz.

News in Levels farklı dil seviyelerindeki öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek üzere dizayn edilmiş bir site. Sitenin ana sayfası aşağıdaki gibi. Karşınıza üç farklı seviyede yazılmış güncel haberler listesi çıkıyor.

Screen Shot 2018-10-11 at 8.36.51 PM

Seviyeler 1 en kolay ve 3 zor olacak şekilde hazırlanmış. Siz dil seviyenize uygun versiyonu seçip okuyabilir, içindeki zor kelimelerin anlamlarının haberin altında bulabilir ve haberle ilgili videoyu izleyebilirsiniz. Haberler fazla uzun olmadığından siz fazla sıkmayacaktır. Çok fazla sayıda haber olduğundan her gün birden fazla haber okuyabilir, okuduklarınızla ilgili düşünebilir ve öğrendiğiniz kelimeleri yazdıklarınızda ve konuşmalarınızda kullanmaya çalışabilirsiniz. Buna ek olarak haber yazı ve videolarının altında bulunan yorum kısmına İngilizce olarak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Screen Shot 2018-10-11 at 8.37.50 PM

Screen Shot 2018-10-11 at 8.37.59 PM

Screen Shot 2018-10-11 at 8.38.15 PM

Sitede sadece haberler yok.  Küçük Prens ve Robinson Crusoe kitaplarının farklı seviyelerde düzenlenmiş versiyonları var. Sizin seviyenize uygun olanı okuyup okuma beceerilerinize bir katkı da bu şekilde sağlamış olabilirsiniz. Belkide okulumuzda yapılan The Bookworm Competition’a bu kitaplardan biri ile katılırsınız. 

Site aynı zamanda dilbilgisi çalışma olanağı da sunuluyor dil öğrencilerine. Grammar sekmesine tıkladığınızda Test Your English ibaresini göreceksiniz sağ üst köşede. Ona tıklayarak İngilizce’nizi test edebilir ve çıkan sonuca göre altı farklı seviyede verilen grammar açıklamalarını okuyabilirsiniz.

Screen Shot 2018-10-11 at 8.39.35 PM

Benzer bir şekilde videos kısmında altı farklı seviye için hazırlanmış kısa videoları izleyebilirsiniz. Her videonun ne ile ilgili olduğu ve seviyesi üzerinde yazıyor. Tıpkı haberler için yapmanızı önerdiğimiz gibi bu videolardan da bellir aralıklarla izlemek sizin duyduklarınızı anlamlandırmanıza katkı sağlayacaktır. 

Videolara ek olarak eğer ilgileniyorsanız Skype üzerinden konuşma yapmak üzere kayıt yaptırabilir, seviyenize göre bir konuşma listesinde yer alabilir ve sizin gibi dil öğrenen başka bir kişiyle konuşma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Yes, it is a bit difficult. What about this clue?

Kframe frame frame L frame frame frame  Cyrillic-E

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.