Almanca Hazırlık, Duyurular, Etkinlikler, Fransızca Hazırlık, Rusça Hazırlık

3. HAFTA (8-12 EKİM 2018) ÖĞRENCİ BİRİMİ ETKİNLİKLERİ


3. hafta Öğrenci Birimi etkinliklerine hep beraber bir göz atalım.

8 Ekim 2018 Pazartesi / 13:45 – TV Room 1 “Things to Consider While Writing” 

Dil öğrenme sürecinde farklı türlerde bir çok yazılı metin üreteceksiniz. Örneğin email mesajları, paragraflar, anlatılar ve daha uzun soluklu yazılar. Bu yazdıklarınız sizin dil beceriniz ve yeterliğiniz hakkında hem size hem de öğretmenlerinize ipucu verecek. Öğretmenleriniz yazdıklarınızı değerlendirirken belli bir kriter kullanacaklar. İşte nedir bu kriter? Beklentiler nelerdir sizden? Bu beklentileri karşılamak için neler yapabilirsiniz? gibi soruların cevabı bu etkinlikte.

writing1.jpg

writing2.jpg

8 Ekim 2018 Pazartesi / 16:00 / TV Room 1 “Atelier de Conversation”

Ders dışında da Fransızcayı kullanmak için bir fırsat! Biliyorsunuz ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar akıcı konuşursunuz.

Atelıer de conversatıon-page-001

9 Ekim 2018 Salı / 13:30 / TV Room 1 “Am I on the right track?”

3. haftaya başlıyoruz. Bu vakte kadar belki şehre ve okula alışmaya çalıştınız. Yeni arkadaşlar edindiniz. Öğrendiğiniz dil ile ilgili neler yapıyorsunuz belki? Nasıl çalışacağınızı biliyor musunuz? Sınavlardan bir hafta önce çalışsanız yeter mi yoksa? Gelin beraber konuşalım. Geçtiğimiz yıl hazırlık okumuş ve İngilizce öğrenmiş bir kaç arkadaşınızla tanışın. Onlar neler yapmış kendileri anlatsın size. Ne dersiniz?

Bu arada siz hiç blogdaki başarı hikayelerini okudunuz mu? Ya da YouTube kanalımızdaki talı mı tatlı iki öğrenci videosunu izlediniz mi?

Am I On the Rıght Track-.jpg

10 Ekim 2018 Çarşamba / 14:15 / TV Room 3 “Kahoot auf Deutsch!

Oyunlar her zaman eğlencelidir. Hem öğretmenler hem de öğrenciler olarak Kahoot oynamayı seviyoruz. Bakalım size neler soracaklar Almanca Kahoot’ta? Katılın, öğrenin.

Almanca Kahoot

10 Ekim 2018 Çarşamba / 14:00 / TV Room 2 “Cine Français!”

Fransızca hazırlık programında okuyan öğrencilerimiz için film saati. A ve D kurları için düzenlenen bu etkinlik katılmaya değer. Öğretmeniniz ve arkadaşlarınızla film izleyip tartışmak hem öğrendiğiniz dildeki dinleme/anlama pratiğinizi geliştirecek hem de ortak bir film hakkında konuşmanıza fırsat sağlayacak. Şimdiden iyi seyirler!

fransızcafilmA

fransızcafilmD

10 Ekim 2018 Çarşamba / 14:15 / Conference Hall “Mühendislik Fakültesi Öğrencileriyle Buluşuyor!”

10 Ekim 2018 Çarşamba / 14:15 / Çok Amaçlı Salon  “Fen Fakültesi Öğrencileriyle Buluşuyor!”

Geçtiğimiz hafta başladığımız genel bilgilendirme toplantılarına bu hafta Mühendislik Fakültesi ve Fen Fakültesi ile devam ediyoruz. Gelin, bölümden gelen hocalarınızla tanışın, onlar anlatsın, siz sorun, bölümlerinizle, fakültenizle bir bağlantınız olsun.mmf_2018-01

fen_2018-01

10 Ekim 2018 Çarşamba / 14:30 / Atlıhan/Odunpazarı “Walk & Talk”

Sezonun ilk Walk&Talk etkinliğini yapacağız. Duyurur duyurmaz kontenjan doldu. İlginiz için teşekkürler. Çarşamba ders çıkışı Odunpazarında bulunan Atlıhan önünde rehberimiz ve diğer öğrencilerle buluşuluyor ve keyifli bir yürüyüş turu başlıyor. Hem yaşadığınız şehri biraz daha tanıyacaksınız hem de başka arkadaşlarınızla kaynaşma fırsatınız olacak. walk and talk 1

10 Ekim 2018 Çarşamba / 14:00 / TV Room 1 “Профессии”  и в качестве закрепления игра на эту тему.”

Rusça kelime atölyesi. Öğrendiğiniz Rusça kelimeleri pekiştirmek için fırsat! Meslekler ile ilgili konu anlatımı ve oyun içeren bu etkinlikte Rusça hazırlık programı öğrencilerini görmek isteriz.rusçakahootrusçakahoot2

11Ekim 2018 Çarşamba / 13:45 / TV Room 1 – “Quizlet Vocabulary Workshop 1”

Geçen yıl başladığımız Mini Vocabulary Workshoplara devam. Öğle tatilini iyi değerlendir ve öğrendiğin dile 15 dakika ayır. TV odasına gel, kelime dağarcığına beş kelime daha kat ve quizlet live oynarayak öğrendiğini göster. 

Quizlet Vocabulary Workshop 1

11 Ekim 2018 Perşembe / 14:15 / TV Room 1 “Magical Talking Mirror”

Okulumuz öğretmenlerinin katılımıyla ve okul müdürümüz Prof. Dr. Belgin Aydın editörlüğünde öğrenme çıktısı temelli öğretime destek olacak aktiviteleri içeren bir kitap yayınlandı geçtiğimiz yıl (tıkla). Bu yıl GSE in Action Days adı altında bu kitapta yer alan aktiviteleriyle öğretmenlerimiz sizler için etkinlikler yapacak. İlkine 11 Ekim Perşembe başlıyoruz. Tüm kurlara açık olan bu aktivite konuşma becerileriniz geliştirmek için. Gelin, dil öğrenme sürecinize bir katkı sağlayın.

1 (2).jpg

12 Ekim 2018 Cuma / 14:15 / “Eğitim Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi öğrencileriyle buluşuyor!”

İngilizce Öğretmenliği YDYO Toplantı Salonu 3

Almanca Öğretmenliği YDYO Konferans Salonu

Fransızca Öğretmenliği YDYO Çok Amaçlı Salon

Rus Dili ve Edebiyatı YDYO Toplantı Salonu 2

eğitim_2018-01edebiyat_2018-01

Ve Alphabet Scavenger Hunt! Bu etkinliğimizle ilgili ayrı bir post yazdık. Buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Puzzle Project için de bir paylaşımımız oldu. Onun için de buraya tıklayabilirsiniz. Sorularınız varsa Etkinlik Odası A007 ye gelin ve sorun. Hem tanışmış oluruz 🙂

Scavenger hunt

12

Önümüzdeki haftanın tüm etkinlikleri bu! Ben yazarken yoruldum 🙂

8-12 October Events 1 - Made with PosterMyWall

Copy of 8-12 October Events 1 - Made with PosterMyWall

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.