HABERLER

YDYO’da ilk haftayı geride bıraktık. Peki neler yaptık ya da yapmadık?


2018 – 2019 öğretim yılında oldukça hareketli geçen ilk hafta geride kaldı. Neler oldu geçtiğimiz hafta bir göz atalım:

  • Akreditasyon bilgilendirme toplantıları yapıldı. 25-26 Eylül 2018 tarihlerinde tüm okul öğrencilerin İsmail Cem Sezer tarafından bilgilendirme yapıldı. Günümüz dünyasında öğrencilerimizi bekleyen fırsatlar, zorluklar ve dikkat etmeleri gereken hususlar İsmail Cem Sezer tarafında çarpıcı istatistikler ve örneklerle anlatıldı.
  • Ekle-Sil haftası olduğu için isteğe bağlı olarak hazırlık eğitimi almak isteyen veya hazırlık eğitiminden vazgeçmek isteyen öğrenciler  dilekçelerini verdiler.
  • Hazırlıkta iki yarıyıl başarısız olmuş öğrenciler “yabancı dilimi kendi imkanlarımla geliştireceğim dilekçesi” vererek derslere devam etmeden sadece ocak ayında yapılacak olan Yeterlik Sınavına girmek istediklerini belirttiler.
  • Geç kayıt yapan öğrencilere (Dikey geçiş yapan veTürkiye burslu olanlar)  Seviye Tespit Sınavı ve Yeterlik Sınavı yapıldı. Bu öğrencilerden başarılı olanlar bölümlerinde eğitimlerine başladılar.
  • Ders materyallerinin satışına başlandı. İngilizce hazırlık için kitaplar ve supplementary pack dediğimiz yardımcı ders materyalleri okul binasında satışa sunuldu. 
  • Tüm öğrencilerimiz öğretmenleriyle tanıştırlar ve dil öğrenme serüvenlerine başladılar. Okulun ilk günü tüm sınıflarda bir oryatasyon sunusu yapıldı. Ayrıca Öğrenci El Kitapları tüm öğrencilere dağıtıldı ve farkındalık yaratma amaçlı bir aktivite yapıldı.
  • Sınıfta oryantasyonu kaçıran öğrenciler için 26 Eylül 2018 Çarşamba günü Oryantasyon+ yapıldı.

Peki siz neler yaptınız? İlk haftanız nasıl geçti? Aşağıda sizler için hazırladığımız bir checklist var. Bir bakın bakalım neler yaptınız ya da yapmadınız?

Screen Shot 2018-10-01 at 5.58.40 PMScreen Shot 2018-10-01 at 5.58.54 PM

Unutmayın: dil öğrenme süreci kaygan bir yokuşa benzer. Atacağınız her adım (ders materyallerini etkili kullanmak, derste aktif olmak, not tutmak, düzenli çalışma alışkanlıklarına sahip olmak vb), size bu kaygan yokuşta tutamak olacak. Bir yabancı dil sınav öncesi iki gece çalışarak öğrenilmez. Bunu da unutmayın 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.