Duyurular

Seviye Tespit Sınavı Duyurusu


17 Eylül 2018 Pazartesi günü yapılacak Seviye Tespit Sınavı listeleri duyurularda yayınlandı.

  • Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi için ayrı ayrı yayınlanan listelerde adınızı bulup hangi blok ve derslikte sınava gireceğinizi tespit edin.
  • Hazırlık okuyacak öğrenci kategorisindeyseniz (zorunlu hazırlık öğrencisi, dilekçe vererek hazırlık okumak istediğini beyan eden öğrenci) ve listede adınız yoksa  sınav saatinden önce YDYO öğrenci işlerinden durumunuzu kontrol ettirebilirsiniz.
  • İngilizce Seviye Tespit Sınavı YDYO binasında, Almanca, Fransızca ve Rusça Seviye Tespit Sınavları ise Uzay Bilimler Fakültesinde yapılacaktır. İki bina da İki Eylül Kampüsünde bulunmaktadır. 
  • Sınava fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi (nüfus kağıdı, pasaport, ehliyet gibi) ile gelmek zorunludur.
  • Sınav için gerekli olan kalem, silgi gibi kırtasiye malzemelerine yanınızda getirmeniz gerekmektedir.
  • Sınav öncesinde tüm telefonlar salon başkanı tarafından toplanacaktır. Telefonlarınızı kapalı konumda teslim etmeniz gerekmektedir. 
  • YDYO binasında yapılan tadilat nedeniyle ana giriş kapılarından öğrenci girişi olmayacaktır. Okulun fiziki konumu ile ilgili buradaki videoyu izleyebilir ve sınava gireceğiniz dersliğe nasıl ulaşacağınızı öğrenebilirsiniz.
  • Sınav günü yaşanacak muhtemel trafik yoğunluğunu düşünerek sınav saatinden en az 30 dakika önce sınav binasında olacak şekilde hareket etmeye dikkat ediniz. Belediye ototbüsleri hareket saatleri için buraya bakabilirsiniz. (Sınava girecek öğrenci sayısı ve sınav saati ilgili birimlere bildirilmiş ve otobüs seferlerinin artırılması ünivesitemiz tarafından talep edilmiştir.)
  • Sınav sonuçları burada  ve https://ydyo.anadolu.edu.tr adresinde duyurulacaktır. Bu sınavdan 60 ve üzeri puan alanlar 19-20 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak olan Yeterlik Sınavına gireceklerdir. Duyuruları dikkatle takip etmeniz önemlidir.

Unutmayın …

Bu sınava girmeniz ve sadece doğru bildiğiniz soruları cevaplamanız bir yıl boyunca alacağınız eğitimin verimliliği açısından son derece önemlidir! Sınava girmeyen öğrenciler en alt kura yerleştirilecek ve sonrasında herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Aynı şekilde sınavda bilmediğiniz soruların cevaplarını “tahmin” etmeniz, olduğunuzdan daha yüksek bir kura yerleşmenize neden olacak ve yine hazırlık eğitiminizi olumsuz etkileyecektir.

Sınava girin ve sadece bildiklerinizi yapın! 

Hepinize başarılar dileriz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.