HABERLER

YDYO websitesi


YDYO da eğitim almakta olan öğrenciler için bir websitemiz olduğunu biliyor muydunuz? Hali hazırda YDYO da öğrenci olan veya dün akşam itibariyla tercihlerini yapmış ve Anadolu Üniversitesinde öğrenci olmayı planlayan üniversite öğrenci adayı iseniz bu websitesinde temel bilgilere ulaşmanız mümkün.

Neler var bu websitesinde?

Öncelikle YDYO nun vizyonu, misyonu nedir, nasıl bir organizasyon şeması vardır, hangi bölüm ve birimlerden oluşur, kaç öğretim elemanı görev yapar, hangi yönetmeliğe tabidir gibi bir çok sorunun cevabını orada bulabilirsiniz. Öğrenci olacağınız okulun işleyişini bilmek sizde daha çok farkındalık yaratır.

Sadece bunlar mı?

Yıl boyunca öğrencilerimizden bir çok soru gelir bize: Sınav tarihleri ne zaman, öğrenci belgesini nereden alabilirim, bir sınavı kaçırırsam ne olur, devamsızlık oranı nedir vs vs. Aslında bize sorulan bir çok sorunun cevabı websitemizde yayınlanan Öğrenci El Kitabında mevcut. Bu el kitaplarını aslında her dönem başında öğrencilerimize dağıtıyoruz ancak her zaman erişime açık olması için websitemize de yüklüyoruz. Bu kitapçık bir çok sorunuzun cevabını barındırıyor aslında.

Sınavlarla ilgili bir şeyler var mı?

Tüm öğrenciler sınavların nasıl olacağını merak eder, bu onların en doğal hakkı. Ancak bazıları sınavlarla ilgili bilgiyi sadece arkadaşlarına sorarak edinmeye çalışır. Halbuki websitemizde tüm sınavlarla ilgili bilgilendirme ve örnek sınav bulunmakta. Hatta Yeterlik Sınavı (İngilizce) ve Seviye Tespit Sınavı (İngilizce) ının daha önce uygulanmış birer örneği cevap anahtarlarıyla beraber websitemizde mevcut. Bu sene Anadolu Üniversitesinde öğrenci olacak ve hazırlık okuyacaklar yayınladığımız örnek sınavlara bakarak hazırlanabilirler.

 

Sözün kısası YDYO nun tüm iletişim araçlarında sizlerin işine yarayacak tüm bilgilendirmeler yapılmakta. Takipte kalın…

https://ydyo.anadolu.edu.tr click

Instagram: anadoluhazirlik

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.