HABERLER

Ece Özer


Hazırlık öğrencilerimizden Ece’nin maili düştü posta kutumuza geçenlerde… Sizinle hem bu maili noktasına virgülüne dokunmadan paylaşmak istiyoruz hem de Ece’nin bir yıllık hazırlık deneyimini anlattığı blog yazısını.

Merhabalar hocam , ben Ece 🙂 
Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu çatısında bu yıl hazırlık öğrencisiydim.İyi kötü birçok hatırayı, sınavı, tecrübeyi geride bıraktım.Öncelikle tüm sene boyunca yaptığınız etkinliklerle bizi dinç tutmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.Özellikle ’Truman Show’ sineması, ve ‘Culturel Exchange Day’ etkinliği harikaydı. Scavenger Hunt’a da katılmıştık fakat sanırım biraz erken pes ettik 🙂
   
Anadolu Hazırlık’ın WordPress’te bir blog’u olduğunu biliyorum.Ali Ulus Hoca bize sene başında göstermişti.Kendi wordpress blog’umdan ilgiyle takip ettim.”Öğrencilere hazırlığı sevdirme ve aslında doğru kullanıldığında ne kadar önemli bir unsur olduğunu gösterme” temalı bir site.Eminim ki ben dahil birçok öğrenci ilgiyle takip etmiştir.
İnsanlara bir şeyler katabilme odaklı olan bu siteye benim de bir katkım olabilir diye düşündüm. Önce kendi sitemde yayınladım fakat sanırım siz yayınlarsanız bu konuda araştırma yapan asıl öğrenci kitlesine daha kolay ulaşabiliriz.
Bir yıl boyunca neler yaptığımızı , okulun nasıl bir sistemi olduğunu , son blog yazım “Anadolu Üniversitesinde Hazırlık Okumak ve Benim Yaşadıklarım” da bir öğrenci gözü olarak anlattım. 
-Seviye Tespit Sınavı
-D kuru Sınıfım ve Öğretmenlerim
-Okulda Kullandığımız Kaynaklar,Defterlerim ve Ödevler/Quizler
-İki Eylül Kampüsü Yemekhanesi 
-İki Eylül Kampüsüne Ulaşım ve Kırmızı 4
-Anadolu Hazırlık Sınav Sistemi (Vizeler-Finaller ve Proficiency)
 başlıklarını içeren , fazlasıyla uzun bir yazı oldu 🙂
Okumanızı isterim, eğer siz de buraya gelecek öğrenciler için faydalı ve samimi bir yazı olduğunu düşünürseniz belki Anadolu Hazırlık blog’unda yayınlayabilirsiniz. Böylece, öğrenciler birçok konu hakkında bilgi sahibi olmuş olurlar. Link’ini bırakıyorum ;
https://hayalleregidenyolum.wordpress.com/2018/08/09/anadolu-universitesinde-hazirlik-okumak-ve-benim-yasadiklarim💐/
Ve , okulun bölünme olaylarından sonra ne olur bilmiyorum ama umarım bizim Anadolu Hazırlık hep aynı samimiyet ve kaliteli kadrosuyla adından söz ettirmeye devam eder. 
Belki birebir tanışmadık ama size de çok teşekkür ederim hocam. Emeklerinize tanık olmak harika bir duyguydu. Umarım hep bu enerjiyle kalır, iki gözümün çiçeği Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu . .

Ece’nin blog yazısına ise  buradan ulaşabilirsiniz.

(Instagram: @anadoluhazirlik) (web: https://ydyo.anadolu.edu.tr) (Facebook: click here)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.