HABERLER

YDYO’da Bahar Dönemi Final Sınavları Yapıldı!


2017 – 2018 akademik yılı bahar dönemi final sınavları 27-28 Mayıs 2018 tarihlerinde YDYO binasında yapıldı. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça hazırlık programında öğrenim gören yaklaşık 1500 öğrencinin girdiği sınav sonuçları dün itibarıyla açıklandı.

1 Haziran 2018 tarihinde yapılacak mazeret sınavlarından sonra dönem başarısı hesaplanacak olan öğrencilerimizden 60 ve üzeri dönem başarı notuna sahip olanlar Yeterlik Sınavına girmeye hak kazanacaklar.

Bildiğiniz gibi dönem başarı notu tüm dönem boyunca yapılan sınavlar, kısa sınavlar, ödevler, lab ve sınıf katılımı gibi bileşenlerden aldığınızın notları göz önünde bulundurularak hesaplanıyor. 1. vize %30, süreç değerlendirmeden oluşan 2. vize %30 ve final sınavı %40 oranında başarı puanına etki ediyor.

Yeterlik Sınav takvimi bugün duyurularda yayınlandı. https://ydyo.anadolu.edu.tr adresinden ulaşabilrsiniz. Sınav takvimi Almanca/Fransızca/Rusça için 4-5- Haziran 2018, İngilizce için 5-6 Haziran 2018 tarihlerinde olacak şekilde düzenlendi. İngilizce Hazırlık kalabalık olduğu, itiraz süreci devam ettiği ve hesaplamalar henüz BAUM tarafından yapılmadığı için salı ve çarşamba günleri yapılacak.

Hala bakmadıysanız yukarıdaki şu adreste olan örnek sınava bakabilir, buradaki adresten yüksek kurla ilgili olan alıştırmaları yapabilir, her ne kadar dönem içi sınavlarla ilgili olsada pratik amaçlı bu adresteki sınavlara göz atabilirsiniz. Ayrıca yeterlik sınavı açıklamalarını da okuyarak sınav içeriği hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Blogda da bir sürü ekstra aktivite paylaşımı yapıldığını söylemeye grek yok sanırım.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

img_1895img_1893img_1892img_1877

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.