Duyurular, HABERLER

16. Hafta Öğrenci Birimi Etkinlikleri


2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi son haftasına geldik. Öğrenci Birimi olarak sayısız aktiviteye imza attık. Bu aktiviteleri size çeşitli kanallardan duyurmaya çalıştık: Instagram hesabımız (anadoluhazirlik), Facebook sayfamız, şu an bakmakta olduğunuz blog, kantinin yanındaki duyuru panosu, ana giriş kapıları, Etkinlik Odası (A007), ayaklı seyyar pano ve zaman zaman da ana blok giriş ve çıkış kapılar. Bazı etkinlikler için sınıflara duyuru gönderdik. 

Bir fikriniz olsun diye İngilizce Hazırlık Programında ne tür aktiviteler yapıldığını aşağıdaki grafik aracılığıyla görsel olarak sizinle paylaşmak istedik.

  • Reading de nasıl kelime tahmini yapılır, nelere dikkat etmemiz gerekir, çıkarım yapma becerimizi nasıl geliştirebiliriz konuşuldu.
  • Listening’de filmler öncesi konuşma aktiviteleri, Can I Just? (iki kez), Roll me a Question?, korsan konuşma etkinliği gibi etkinlikler yapıldı. Ayrıca haftalardır hem yüzyüze hem de bilgisayarlı speaking deneme sınavına katılabileceğiniz duyuruldu, birçoğunuz bunlar için kaydını yaptırdı. Tam sekiz jüri ve bir laboratuvar bu deneme için ayarlandı, ancak kayıt yaptıranların hepsi ne yazık ki katılım göstermedi. Hala kendini denemek isteyenler cemreisler@anadolu.edu.tr adresinden Cemre İşler ile iletişime geçebilirler.
  • Writing de nelere dikkat etmemiz gerekir konusu hem paragraph, hem essay hem de diğer türler için dört kez konuşuldu. Bunlardan biri daha önceden planlanmadan talep üzerine yapıldı.
  • Vocabulary için bu hafta 7.kez yapacağımız Mini Vocabulary Workshop haricinde Scrabble, Scavenger Hunt, Bananagrams, Puzzle ve korsan olarak öğle tatilinde yapılmış olan Kahoot etkinliklerimiz oldu.
  • Walk & Talk etkinliğini Erasmus öğrencilerinin katılımıyla üç kez gerçekleştirdik. Mayıs ayı için planladığımız turumuzu Erasmus öğrencileri dönem sonu sınavlarına girdiklerinden gerçekleştiremedik. Tüm yürüyüş turlarındaki gibi kontenjanı sınırlı olan bu etkinlik rezervasyon sistemi ile yapıldı ve tüm diğer etkinlikler gibi bütün kanallardan duyuruldu.
  • Proficiency sınavı için kendimizi denemek istiyoruz dediğiniz için hali hazırda https://ydyo.anadolu.edu.tr sitesinde bulunan örnek sınavımızı, birazda farkındalık yaratmak amacıyla, sınav ortamında yaptık. Yine derslik ve gözetmen ayarlayarak ve yeterli sayıda sınav çoğaltarak düzenlediğimiz deneme sınavına rezervasyon yaptırarak katılmak istediğinizi söylediniz. Ancak ilk denemede 107 kişiden 72 kişi, ikincisinde ise 100 kişiden 60 kişi katılım gösterdi. Katılanlar sınav performanslarını detaylı olarak gördüler. Hocam, grammar kısmına bakabilir miyiz dediniz, bir etkinlik yaptık, bir tane de 21 Mayıs 14:15 de TV Room 1 de yapacağız.
  • Ayrıca Uluslararası İlişkiler Birimi işbirliği ile Cultural Exchange Day yaptık. Öğrendiğiniz dili kullanabileceğiniz bir ortam yaratmaya çalıştık.

Tüm bu etkinlikleri herkese aynı şekilde duyurduk. Kontenjanlı olanlar dolunca bazılarınıza hayır demek zorunda kaldık. Ancak benzer etkinlikleri tekrar düzenlemeye gayret ettik. 

Untitled

Ve geldik 16. haftaya…

Mayıs 21, Pazartesi – Fransızca Hazırlık Programı öğrencilerinin daha önceki yıllarda çektikleri film Türkçe altyazılı olarak gösterilecek. (14:00 Konferans Salonu)

film-page-001

Mayıs 21,Pazartesi – Mini Vocabulary Workshop 7 TV Room 1 de 13:45 de gerçekleşecek.

You are invited (3)

Mayıs 21, Pazartesi –  Proficiency Sınavının grammar kısmında bulunan 20 soruyu daha önce cevaplayıp gelenlerle tartışacağız. Farkındalık yaratma çalışması. 14:15, TV Room 1

Mayıs 22, Salı –  ASO Yaylı Çalgılar Dörtlüsü & Emre Ünlenen bizim için güzel bir bahar dinletisi hazırladılar. 13:30 da Fuaye alanında gerçekleşecek bu dinletide seslendirilen eserlerin bir özelliği var: Türkiye’de ilk seslendirilişleri olacak! Hepiniz davetlisiniz.

 

duoafiş2018-01 (1)

Mayıs 23, Çarşamba-  İngilizce Hazırlık Programı öğretim elemanlarından Zehra Derdiyok ve Çağdaş Güven Gündoğdu yönetiminde hazırlanan The Game adlı tiyatro oyunu 14:00 de Konferans Salonunda izleyiciyle buluşacak. Hepiniz davetlisiniz.

20180518_081430_0001

Mayıs 24, Perşembe –  Almanca Hazırlık Programı yıl sonu etkinliğiyle Fuaye alanında saat 14:00 de bizlerle beraber olacak.

PARTY-page-001

Mayıs 25, Cuma- Almanca yazma kulübünün son etkinliğiyle dönemi kapatacağız. Saat 14:00 de F103 ve F104 de.

 

FREITAG MAI 25 14_00 F-103 & F-104

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.