HABERLER

YDYO’da hareketli bir hafta geride kaldı!


2017-2018 akademik yılının sonuna yaklaşırken YDYO’da hareketli günler yaşamaya devam ediyor. 14. haftayı geride bırakan YDYO geçtiğimiz hafta yine bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

7 Mayıs Pazartesi günü öğretim görevlisi Gülşah Demirci yönetiminde YDYO Spoken Word adlı etkinlik gerçekleşti.

img_1236

Aynı gün Prof Paul Kei Matsuda tarafından “Teaching Writing in Context: Making Writing Assignments Engaging” adlı konuşma Konferans salonunda gerçekleşti. Bu sefer dinleyiciler YDYO da görev yapan öğretim elemanlarıydı. (Haber için buraya tıklayınız)

img_1241

8 Mayıs Salı günü yine Prof Paul Kei Matsuda’nın katılımıyla bir round table discussion gerçekleşti. Bu oturuma Güney Afrika’dan Erasmus ile okulumuzu ziyarete gelen konuğumuz da katıldı.

img_1405

Aynı gün YDYO öğretim elemanı Merve Bakkal tarafından öğle tatili sırasında gerçekleştirilen ve 15-20 dakika süren Mini Vocabulary Workshopın 5.si gerçekleşti. tüm kurlara açık olan bu workshoplarda öğrenciler belli bir set kelimeyi önce öğreniyor sonra o kelimelerle ilgili etkinlikler yapıyorlar.

img_1261-1

9 Mayıs Çarşamba günü ise bu yıl ikincisi gerçekleşen “2nd In-house Conference on Language Studies” adlı konferans gerçekleştirildi. 8 paralel oturumda 31 sözlü sunum ve sonrasında 10 poster sunumun yapıldığı konferansta YDYO öğretim elemanları yaptıkları çalışmaları birbirleriyle paylaşma fırsatını buldu. (Haber için buraya tıklayınız.)

img_1266

Aynı gün Mühendislik Fakültesi öğrencisi Ali Rıza Aktürk’ün ve Fransızca hazırlık programı öğretim elemanlarının katkılarıyla Fransızca Konuşma Kulübünün 3. etkinliği gerçekleşti. Ana dili Fransızca olan ve bu etkinliği yapmak için gönüllü olan Ali Rıza Aktürk’e tekrar teşekkür ederiz.

img_1412

10 Mayıs Perşembe YDYO Rusça Hazırlık Programı öğrenciler ve öğretmenleri tarafından hazırlanan yıl sonu etkinliğini konferans salonunda gerçekleştirdiler. Ünlü Rus yazar/şair ve sanatçılarının eserlerine yer verilen etkinlikte, bazı yazarların şiirleri ve sanatçıların şarkıları öğrenciler tarafından çevrilip seslendirildi. Şiirlere eşlik eden tüm müzikler C kurunda okuyan Mert Bindebir tarafından bestelendi. Ayrıca öğrencimiz Ömer Aycı kendisine eserlerin çalınmasında piyanoda eşlik etti. Etkinlik üç hafta gibi çok kısa bir sürede hummalı çalışmalar sonucunda hazır hale getirildi. (Haber için buraya tıklayınız.) (Etkinliğin tamamının kaydına bu linkten ulaşabilirsiniz.)

Aynı gün YDYO öğretim elemanlarından Sinem Türkyılmaz tarafında yönetilen İngilizce Taboo ve Almanca öğretim elemanı İnci Aras tarafından gerçekleştirilen Kahoot! etkinlikleri gerçekleştirildi.

0cfda9a9-3c09-49d1-b37a-60df535d499dc5681437-f947-4d8b-b4de-00ba3986c1ab

11 Mayıs Cuma günü hali hazırda https://ydyo.anadolu.edu.tr sitesinde “öğrenciler” sekmesinin altında buluna “İngilizce Yeterlik Sınavı” önceden adını yazdıran dört grup öğrenciye yapıldı. İkinci kez uygulanan bu sınav denemesinde şunu gördük: Öğrenciler ydyo.anadolu.edu.tr sitesinde bulunan örnek sınavdan habersizler. (tıkla)

img_1336

İşte bir haftayı bu şekilde bitirdik.

Bu haftanın etkinlikleri için duyuru panosuna, etkinlik odasına, Instagram hesabına (anadoluhazirlik) ve blog sayfamıza bakın.

Güzel bir hafta dileriz

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.