Etkinlikler, HABERLER

YDYO’da 11. Hafta Bitti!


Evet, 16 haftalık bahar döneminin 11 haftası geride kaldı. 25 Mayıs Cuma günü dersler sona erecek. Bu süre içerisinde dil öğrenme ile ilgili yaptığınız her şeyin sizin başarınızı olumlu ya da olumsuz etkileyecek olduğunun farkındasında olduğunuza eminiz.

Bu hafta neler oldu hemen bir göz atalım:

16 Nisan Pazartesi günü Mini Vocabulary Workshop 2 gerçekleşti. TV Room 1 de yapılan etkinliğe katılan öğrencilerimiz yeni kelimeler öğrendikten sonra gruplar haline pratik yapma imkanı buldular. Böylelikle hem öğle tatillerini verimli değerlendirdiler hem de kelime dağarcıklarını arttırdılar.

Yine aynı gün  ödev yarışması sonucunda kazananlar ödüllerini aldı. Bunu ayrı bir haber olarak daha önce paylaşmıştık sizlerle.

17 Nisan Salı günü A ve B kurları için Making Inferences adlı etkinlik gerçekleştirildi. Okuma metinlerine bağlı olarak çıkarım yapma pratiğinin yapıldığı etkinlikte akıllı tahta kullanılarak aktiviteler yapıldı.

Yine aynı gün 25 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan Cultural Exchange Day (Erasmus ve YDYO Öğrenci Buluşması) için gönüllü olan öğrencilerle planlama toplantısı yapıldı. Bu toplantı sonrasında çalışmalarını hızlandıran öğrencilerimize öğrencilik hayatlarında fark yaratacak ve kendilerini diğerlerinden farklı kılacak böyle bir oluşumda bulundukları için teşekkür ederiz.

18 Nisan Çarşamba günü Walk & Talk 3 adlı yürüyüş etkinliğimiz gerçekleştirildi. 14 YDYO öğrencisi ve 6 Erasmus öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüş Odunpazarı Atlıhan’da başladı ve  iletişim dilinin İngilizce olduğu bu etkinliğe katılanlar hem yeni arkadaşlıklar kurma hem de İngilizce pratiği yapma imkanı buldular.

19 Nisan Perşembe günü ise Let’s Play Taboo adlı etkinlik gerçekleştirildi. Katılımcı öğrencilerimiz hem konuşma becerilerini geliştirme hem de yeni kelimeler öğrenme imkanını buldular.

Aynı gün akreditasyon denetimi gerçekleştirildi. Bilindiği gibi YDYO akreditasyon sürecini tamamlamış bir okul olarak her yıl dış denetçiler tarafından denetlenmektedir. Bu yıl okulumuzu ziyaret eden denetçi öğrenci ve öğretmenlerden oluşan iki ayrı grupla toplantı yaptı ve program, ders materyalleri, toplantılar, ölçme değerlendirme belgeleri vb gibi bir çok dökümanı inceledikten sonra memnuniyetini ileterek ayrıldı.

Almanca Hazırlık programını hazırladığı konuşma kulübü etkinliği de aynı gün gerçekleşti. Öğrenciler ders dışı bir zaman diliminde Almanca kullanabilecek bir tartışma ortamı buldular.

20 Nisan Cuma günü Insights Into Proficiency Test adlı sınav denemesi yapıldı. Katılımcı olarak adını yazdıran 105 öğrencinin 72 sinin katılımıyla gerçekleşen denemenin sonuçları önümüzdeki hafta sonunda belli olacak. Adını yazdırıp katılmayan öğrencilerimizi kınıyoruz. Hatırlatırız bu sınav hali hazırda https://ydyo.anadolu.edu.tr sitesinde var.

Aynı gün Vocabulary Puzzle Booklet projesi için gönüllü olan öğrencilerimizle toplantı yaptık. Programa dahil olan hedef kelimeleri ve daha fazlasını içeren bir kelime listesi için bulmacalar hazırlayacağımız bu projeye gönüllü olarak katılan öğrenci arkadaşlarımıza ve ödev yarışması sayesinde fikrini kullandığımız A kuru öğrencimiz Saliha Gedik’e teşekkür ederiz.

Yine Almanca Hazırlık Programının Yazma Kulübü etkinliği cuma günü gerçekleşti. İkincisi  gerçekleşen etkinlikte öğrenciler yazma becerilerini geliştirecek aktiviteler yaptılar.

Bu arada Movie /Book Scavenger Hunt ile ilgili bir ipucu vermek isteriz: Sam ve Eric adı bir araya gelince nasıl bir şey ortaya çıkar? SamveEric? SamandEric? Samneric?

Adrian Sheehan ile öğrenci buluşması

Mini Vocabulary Workshop 2Mini Vocabulary Workshop 2Making InferencesVocabulary Puzzle BookletLet's Play Taboo!Akteditasyon Denetimi Öğretmenlerle ToplantıAlmanca Konuşma KulübüLet's Play Taboo!Walk & Talk 3Almanca Konuşma KulübüAkreditasyon - Öğrenci ToplantısıCultural Exchange Day beyin takımıWalk & Talk 3Adrian Sheehan ile öğrenci buluşmasıAlmanca Yazma Etkinliği

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.