Duyurular

CULTURAL EXCHANGE DAY İÇİN DAVET!


Geçtiğimiz dönem Aralık ayında Erasmus+ öğrencileri YDYO öğrencileri ile buluşuyor adı altında bir etkinlik düzenlemiştik. Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve Anadolu Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan’ın okulumuza sürpriz ziyaretinin de olduğu bu buluşma günü oldukça hareketli ve renkli geçmişti. Bir kaç fotoğrafı aşağıda bulabilirsiniz.

Uluslararası İlişkiler Biriminin işbirliği ile düzenlediğimiz buluşmanın ikincisi 25 Nisan 2015 tarihinde “Cultural Exchange Day” oadı altında gerçekleşecek. Uluslararası İlişkiler Birimi  23 farklı ülkeden 72 değişim öğrencisine buluşmanın duyurusunu yaptı. Biz de sizlere Instagram hesabı aracılığıyla duyurduk ve ayrıntıları blogda vereceğimizi söyledik.

Cultural Exchange Day için değişim öğrencileri kendi ülkelerini ve kültürlerini tanıtacak posterler hazırlayacaklar. Benzer şekilde bizim de kendi ülkemizi ve kültürümüzü tanıtacak şekilde posterler hazırlayarak katkı sağlamamız gerekiyor. Böylelikle hem farklı kültürleri tanıma fırsatımız olacak hem de iletişim kurmak için tüm öğrencilerin elinde bir referans olacak.

Öğrencilik hayatınıza renk katacak bu buluşma herkese açık. Ancak bir fark yaratmak ve bu fırsatı avantaja çevirmek isterseniz sizleri posterlerinizle aramızda görmek isteriz. Posterler

  • bireysel ya da grup olarak hazırlanabilir.
  • bilgisayarda veya elde dizayn edilebilir.
  • en fazla 120X90 boyutunda olabilir.
  • ülkenin tamamına dair olabileceği gibi sadece bir boyutuyla da ilgili olabilir (yiyecekler, en sık kullanılan deyimler, bayramlar, kutlamalar vb gibi).
  • tek parça oalrak hazırlanabileceği gibi bir kaç parçadan da oluşabilir.

“Hayır ben poster yapmak istemiyorum” diyorsanız, bir dans performansı sergileyebilir, müzik aleti çalabilir ya da Türkçe ile ilgili mini bir demo hazırlayabilirsiniz, en çok kullanılan beş Türkçe ifadeyi öğretmek gibi. Ayrıca yöresel bir yiyecek, kıyafet, müzik aleti, kumaş vb gibi bir objeyi de yanınızda getirebilirsiniz.

Eğer fark yaratanlardan biri olmak istiyorsanız, 13 Nisan’a kadar Etkinlik Odasına (A007) gelip daha detaylı bilgi alabilir ve adınızı katılımcı listesine yazdırabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı anadoluogrencibirimi@gmail.com adresine gönderebilir ya da Instagramdan (anadoluhazirlik) bize ulaşabilirsiniz. Hazırlıklarınızla ilgili her türlü yardıma hazırız.

Biz bu buluşma için heyecanlıyız. Umarız sizler de öylesinizdir.

Görüşmek üzere.

Geçen yılki buluşmayla ilgili blog yazısı için buraya, egazete haberi içinse buraya tıklayınız:)

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.