HABERLER

Bahar döneminin ilk yarısı bitti!


YDYO nun 16 haftalık bahar döneminin ilk yarısını 2 – 3 Nisan 2018 tarihlerinde yapılan vize sınavlarıyla geride bıraktık.

Tüm hazırlık programlarında iki gün süre sınav maratonu sonunda öğrencilerimiz dinlenmek, aileleriyle ve sevdikleriyle hasret gidermek ve ikinci yarı için enerji depolamak için hızla okuldan uzaklaştılar 🙂 Bu hafta sonuna kadar yazılı anlatım kağıtları değerlendirilecek ve önümüzdeki hafta vize sonuçları tüm hazırlık programlarında duyurulacak.

Tüm öğrencilerimize iyi dinlenmeler dileriz. Ancak dinlenirken de bahar döneminin ikinci yarısını maksimum değerlendirebilmeleri için hedeflerini tekrar gözden geçirmelerini öneririz. Bildiğiniz gibi bahar dönemi 25 Mayıs 2018 de sona erecek ve dönem sonu sınavlarının ardından kur başarılı olan tüm öğrencilerimiz 4-8 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Yeterlik Sınavına girmeye hak kazanacak.

Hatırlatalım, dönem başarı puanının %20 si ile Yeterlik Sınavında alınan notun %80 i sizin hazırlık başarı notunuzu oluşturacak. Dolayısıyla sınıf içi ve dışında katıldığınız her aktivite, hazırladığınız ödevlere gösterdiğiniz özen ve düzenli bir çalışma planı sizin elinizin daha rahat olmasını sağlayacak. Unutmayın, sınava bir- iki hafta kala yaptığınız çalışmalar değil. düzenli olarak yaptığınız çalışmalar sizi başarıya götürecek.

Bu süreçte yardım istemekten, self-study ve ofis saatlerini kullanmaktan çekinmeyin. Ayrıca sizin için hazırlanan ders dışı aktivitelere katılarak öğrendiğiniz dil ile temasınızı koparmayın. Zamanınızı iyi değerlendirin. Etkinlik Odasında da size yardımcı olmak için bulunduğumuzu unutmayın 🙂

Görüşmek üzere 🙂

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.