HABERLER

YDYO da 7. hafta bitti!


Evet, bir hafta daha geride kaldı. Önümüzdeki hafta bahar dönemi için vize haftası. Muhtemelen sınavlar için hazırlanıyor, arkadaşlarınızla çalışıyor veya öğretmenlerinizin ofis saati ya da self-study saatlerini etkili bir biçimde değerlendiriyorsunuz. Ya da devamsızlık hesaplarınızı yapmaya başladınız ve tehlike çanları çalıyorsa hayatınızda ne gibi düzenlemeler yapabilirsiniz onları düşünmeye başladınız.

Biliyorsunuz ders dışı zamanlarınızda katılabileceğiniz türden etkinlikler düzenlemeye çalışıyoruz. A007 de bulunan Etkinlik Odasını mümkün olduğunca açık tutmaya çalışıyor ve sizin ihtiyaçlarınıza yönelik aktiviteler hazırlıyoruz. Bu aktivitelere bazen katılım tahminimizden fazla olurken bazılarına ise çok az katılım oluyor. Ama biz vazgeçmiyoruz. Düzenlediğimiz aktivitelere katılım az olsa bile katılan öğrencilerimize bir faydamız olduysa eğer mutlu oluyoruz. Ve vazgeçmiyoruz! Çünkü vazgeçmek ya da olmuyor diye yakınmak ya da olumsuz konuşmak bizi bir yere götürmüyor. Bilakis, eyleme geçmektense sürekli şikayet eden kişiler olmak yerine daha neler yapabiliriz üzerine kafa yoruyoruz. Aşağıda paylaştığımız hikayede olduğu gibi denize fırlatarak kurtarılan her bir deniz yıldızı gibi etkinliklerimize katılan, kapıdan geçerken selam veren, hatırımızı sormaya gelen öğrencilerimiz için bir fark yarattığımızı düşünüyoruz. Umarız yanılmıyoruzdur.

STARFISH

Evet, geçtiğimiz hafta St Patrick’s Day Origami, Taboo ve Let’s Listen Songs etkinlikleri vardı, ancak ne yazık ki beklediğimiz gibi bir katılım olmadı. O nedenle burada paylaşabileceğim pek bir fotoğrafımız ya da etkinlik detayımız yok maalesef.

Bu hafta için etkinliklere bakmayı unutmayın. Korsan etkinlikler için ise hazır olun.

Ayrıca Etkinlik Odasından okuma parçaları alabileceğinizi hatırlatırız.

C ve D kurları için hazırlanan Guessing Vocabulary alıştırmasını yine Etkinlik Odasından alabilirsiniz.

Hepinize çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.