HABERLER

2017-18 Bahar Dönemi 4. Haftası (26 Şubat – 2 Mart) Geride Kaldı!


 

Dil öğreniminin kaygan bir yokuşa benzediğini güz dönemi başında sınıflarda yapılan oryantasyon toplantılarında ve bahar dönemi başında yapılan bilgilendirme toplantılarında söylemiştik. Bu kaygan zeminde yukarıya tırmanmak ve başarıya ulaşmak için dil öğrenme sürecinde attığınız her adımın önemi var. Öğrendiğiniz dil için ayırdığınız her zaman dili (etkili kullanmak kaydıyla), yaptığınız her aktivite, okuduğunuz her kitap, katıldığınız her etkinlik size artı olarak geri dönüyor ve yokuşta tırmanırken tutunmanızı sağlayacak tutamakları oluşturuyor. Bunu aklımızda tutmamız ve davranışlarımızı bu doğrultuda düzenlemek gerekiyor. Bunu hatırlatmak isteriz.

 

Ayrıca şuna da dikkatinizi çekmek isteriz: bu o kadar kolay değil. Dışarıdan bakan bir çırpıda başarıya ulaştığınızı sanabilir veya bu yolculukta hiç bir zorlukla karşılaşmadığınızı… Ancak gerçek tam da böyle değildir aslında. Bir sürü hata yapabilirsiniz, beklenmedik şeyler olabilir hayatınızda ve deliler gibi çalışıyor olabilirsiniz ama dışarıdan öylece oluvermiş gibi görünen şeyin aslında sizin çabalarınızla olduğunun delilidir bunlar.

 

whatsuccesslookslike

Şimdi dönüp bakabiliriz geçtiğimiz hafta neler olduğuna:

  • Bir öğlen arasında Korsan Kahoot etkinliğimizi gerçekleştirdik.
  • Guessing Meaning konulu etkinlik Etkinlik Odasında gerçekleştirildi. Böylelikle hem Etkinlik Odası şenlendi, hem de katılımcılar kelime tahmininde nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendiler.
  • shortmoviesofthemonth adıyla her ay bir kez yapmayı planladığımız kısa film gösterimi tüm hazırlık programları için yapıldı. ALmanca hazırlık programının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen gösterimde sessiz filmin konusuyla ilgili çeşitli yazma ve konuşma etkinlikleri yapıldı.
  • Things to Consider While Writing etkinliği TV Room 1 de gerçekleşti. Yoğun ilgi gören etkinlikte yazarken nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde duruldu ve bağlaçlarla ilgili ufak bir çalışma yapıldı.
  • Roll Me A Question adlı konuşma etkinliği cuma öğleden sonra TV Room 1 de yapıldı. Kahve / Çay ve kurabiye ikramının da yapıldığı etkinlikte öğrenciler ikili gruplar halinde çeşitli konularda konuştular. Etkinliğin sonunda Taboo oynamak isteyen grup hem eğlenceli hem de öğretici bir ortam yarattılar.

Evet, geçtiğimiz hafta bunlar oldu. Bu haftaya Scavenger Hunt oyununun tanıtımı ile başladık. Oyuna katılan ve katılacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diler, bizi Instagramda, Facebookta ve blogda sıkı sıkı takip etmelerini hatırlatmak isteriz. A bir de LED ekran tabi… İlk ipuçları yayınlandı bile.

Güzel bir hafta olması dileğiyle…

Scavenger Hunt 3.png

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.