HABERLER

BAHAR DÖNEMİ 3. HAFTASI (19-23 ŞUBAT) GERİDE KALDI!


Bahar döneminin 3. haftasını geride bıraktık. Bu arada ödev teslim ettiniz, sunumlar yaptınız, ilk -belki de ikinci- quizlerinizi aldınız. Sınıfta bir çok aktiviteler yapıldı, yeni konular anlatıldı, sizlere konuşmanız, yazmanız kısacası öğrendiğiniz dili kullanmanız için sayısız fırsat verildi.

Şimdi dönüp geçen üç haftaya baktığınızda quiz-task sonuçlarınız, sınıftaki performansınız, öğretmenlerinizin yönlendirmeleri ve yorumları sizin hakkınızda ne söylüyor? Doğru yolda mısınız? Zamanınızı etkili kullanıyor ve zorlu bir süreç olan dil öğrenme serüveninde üzerinize düşenleri yapıyor musunuz? Yoksa akademik ertelemenin kıskacında mısınız ve hep sonra diyerek erteliyor musunuz bir şeyleri?

Durum değerlendirmesi yapmak ve seçeceğiniz yolu ve bu yolda yapacaklarınızı planlamak için geç kalmış değilsiniz. Sadece bunu yapmayı istemeniz gerek.

Bu girişten sonra geçen hafta okulumuzda neler oldu bakalım:

 

  • 19 Şubat’ta Can I just?  Speaking Bingo etkinliği yapıldı. Bu etkinlikte karşılıklı konuşmalarda kullanılan Agreeing / Disagreeing, Turn taking, Interrupting gibi fonksiyonel dil yapılarını kullandırmak amaçlandı.
  • 21 Şubat’ta ilk Wwalk and Talk etkinliğini gerçekleştirdik. Erasmus öğrencileri ile YDYO hazırlık öğrencilerinin katıldığı bu yürüyüş turunda öğrenciler İngilizce tur rehberi tarafından Eksişehir hakkında bilgilendirilirken, bir taraftanda İngilizce konuşmalarını sağlayacak bir ortam yaratılmış oldu.
  • 22 Şubat’ta Almanca hazırlık programının düzenlediği konuşma etkinliği gerçekleşti. Bir çok öğrencinin katıldığı bu etkinlikte Almanca hazırlık öğrencileri Almanca konuşarak öğretmenleriyle ders dışı pratik yapma imkanı buldular.
  • 23 Şubat’ta okurken dikkat etmemiz gereken noktaların paylaşıldığı Things to Consider While Reading adlı etkinlik gerçekleşti.
  • 23 Şubat’ta Rusça bölümünden iki öğrencimizin (Mert ve Erdoğan) Rusça ve İngilizce’den Türkçe’ye çevirdikleri filmin gösterimi gerçekleşti.

Ayrıca…

  • Etkinlik odasına (A007) dört faklı konuda okuma parçası bırakıldı. Gelip alabilir ve okuma becerilerinizin yanında dünya  ve kelime bilginizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.
  • Duyuru panosunda ve Etkinlik Odasının camlarında hem sizi bilgilendirecek hem de dil öğreniminize katkıda bulunacak yazılar asılıyor zaman zaman. Farketmediyseniz bir kez de buradan söyleyelim.
  • @anadoluhazirlik Instagram hesabımız okulumuzda olan biteni öğrenmek için güzel bir platform. Bu hesap okulumuz Öğrenci Biriminde bulunan öğretim elemanları tarafından yönetilmektedir. Bilginiz olsun.

Son olarak …

bu haftanın etkinliklerinden haberiniz var mı? Blogda, instagramda, duyuru panosunda ve Etkinlik Odasında takipte kalın.

Sevgiler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.