HABERLER

Bahar döneminin ilk haftası geride kaldı!


Evet, 2017 –  2018 akademik yılı bahar döneminin ilk haftasını geride bıraktık. Tüm başlangıçlarda olduğu gibi hem öğretmenler hem de öğrenciler için yorucu bir haftaydı.

Şöyle bir göz atalım neler oldu geçen hafta:

  • 93 İngilizce, 4 Almanca, 4 Fransızca ve 3 Rusça sınıfıyla toplam 2381 öğrenci bahar döneminde hazırlık öğrencisi sınıflarına yerleştirildi.
  • Kayıt onayı olmayan öğrencilere bir hatırlatma yapıldı. Bildiğiniz gibi kayıt onayı olmayan öğrenciler öğrencilik haklarından faydalanamazlar. Eğer hala kayıt onayınız yoksa hemen yapın.
  • 7 Şubat Çarşamba günü D kuru bilgilendirme toplantısı yapıldı. Güz dönemindeki istatsitiklere bakıp, D kuru başarı durumu gözden geçirildikten sonra, bahar döneminde başarıyı yakalamak için neler yapılabilir üzerinde duruldu.
  • Okulumuzun Instagram hesabı açıldı. Öğrencilerimize ulaşabileceğimiz bir kanal olarak @anadoluhazirlik Instagram hesabımızıda paylaşımlara başladık. Bizi takip edin 🙂
  • Öğrenci Biriminin ilk etkinliği olan WALK & TALK ta katılımcı kontenjanı doldu. Bir sonraki WALK & TALK tarihi yakında duyurulacak. Hatırlatalım: Bu etkinliğe Erasmus öğrencileri de katılıyor 🙂
  • Etkinlik Odası danışma saatlerinde açık tutulmaya başlandı. 11:00 – 12:15 ve 13:30 – 14:30 arası danışma saatleri olarak belirlendi ve ders aralarında da açık tutularak öğrencinin erişimi sürekli olarak sağlanmaya çalışıldı. Bize uğrayın 🙂
  • 6-7-8 Şubat tarihlerinede kitap satışı YDYO binası fuaye alanında gerçekleşti. Kitap edinmek isteyenler A210 da bulunan Müdür Yardımcılığı sekreterliğine başvurabilirler.
  • “Ödevinizi kendiniz hazırlamak ister misiniz?” adlı yarışmanın duyurusu yapıldı. Öğrenme çıktılarına paralel olarak dil kullanımını  teşvik etmeyi ve öğrencilerimizi hem öğrenme çıktıları hakkında düşünmeye yöneltmeyi hem de farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışma 28 Şubat 2018 de sona erecek. Kazananlar 8 Mart’ta blog sayfamızdan duyurulacak. Çalışmalara başladınız mı?
  • Yeni başarı hikayeleri blogda yayınlandı. Okudunuz mu?

Şimdilik haberler bu kadar.

Duyuruları takip edin!

Aşağıda geçen haftanın blog istatistikleri var. Bu hafta bahar dönemi için ekstra materyaller paylaşılmaya başlanacak. Takipte kalın 🙂

Güzel bir hafta olması dileğiyle…

Screen Shot 2018-02-12 at 4.05.41 PM

insta

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.