HABERLER

Yeterlik Sınavı 31 Ocak – 1 Şubat 2018 tarihinde YDYO binasında yapılacaktır.


2017 – 2018 Akademik Yılı Güz dönemi sonu Bahar dönemi başı Yeterlik Sınavı 31 Ocak – 1 Şubat 2018 tarihinde YDYO binasında yapılacaktır.

Sınav takvimi, sınav sınıf listeleri ve sözlü sınav eşleşmeleri YDYO duyurular sayfasında geçtiğimiz hafta yayınlandı.  Sınava saatinden önce okulda olacak şekilde hareket edin. Yoğun trafik vb gibi aksilikler olacağını göz önünde bulundurarak evden/yurttan çıkın. Yanınızda fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi bulundurun.

Yazılı anlatım sınavında yazmaya başlamadan önce soruları iyice anladığınızdan emin olun, ufak notlar alın, yazınızı planlayın ve sonrasında yazmaya başlayın. Bitirdikten sonra özne-yüklem uyumu, noktalama işaretleri vb göz önünde bulundurarak yazınızı gözden geçirin. Soruya verdiğiniz cevabın doyurucu olup olmadığını düşünün.

Booklet sınavında, dinleme-anlama bölümünde kayıtları dinlemeden önce soruları gözden geçirmeniz için size verilen süreyi kullanın. Sorularda olan anahtar kelimeleri tespit edin. Dinlerken ufak notlar alın. İkinci dinlemede cevaplarınızı kontrol edin. Okuma-anlama bölümünde soruları göz önünde bulundurarak metinleri okuyun. Cevaplarla ilgili metinden referanslar bulduğunuza emin olun. Dil kullanımı bölümünde verilen paragraf ya da cümleleri dikkatle okuyarak boşlukları tamamlamak için gerekli ifadelerin ne olduğuna karar verin. İpuçlarını iyi değerlendirin.

Sözlü anlatım sınavında öncelikli olarak sınav zamanından önce YDYO binasında olun ve yapılan anonsları dikkatle takip edin. Size sorulan soruları doğru anladığınızdan emin olun. Sorulara tıpkı yazılı anlatım sınavında olduğu gibi detaylı / doyurucu cevaplar vermeye çalışın.

Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

sınav haftası

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.