Etkinlikler, Genel, İngilizce Hazırlık

ÖĞRENCİ BİRİMİ VE ETKİNLİK TÜRLERİ


Öğrenci Birimi, zorlu bir süreç olan dil öğrenimini daha etkili ve eğlenceli kılmak için, öğrencilerimize ihtiyaçları doğrultusunda sınıf dışı etkinlikler düzenleyerek destek sağlamak amacıyla gönüllü hocalarımız tarafından yürütülen bir ekiptir.

Öğrenci Birimi kapsamında her dönem titiz bir çalışma ile planlanan etkinliklerimiz, öğrenci ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bu dönemde etkinliklerimizi fakülte toplantıları, dil öğrenimini destekleyen kulüp etkinlikleri ve kültürel etkinlikler olmak üzere üç ana başlıkta gerçekleştireceğiz.

Fakülte Toplantıları:

Dil öğreniminin gerekliliğini vurgulamak amacıyla, fakülteden davet ettiğimiz hocalarla öğrencilerimizi buluşturarak öğrencilerimizin bölümleri ile ilgili olarak merak ettiklerini sorabilecekleri toplantılar düzenliyoruz. Böylelikle bölüm öncesi hazırlık eğitiminin gerekliliğini öğrencilerimize benimsetmiş oluyoruz.

Kulüp Etkinlikleri:

Öğrencilerimizin dil öğrenim sürecinde konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri üzerine etkinlikler planlayarak, derslerinin yanı sıra bu becerilerini geliştirebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefliyoruz. Okuma-yazma kulübü ve konuşma-dinleme kulübü olmak üzere iki çatı altında yürüteceğimiz etkinlikler stratejiler üzerinde odaklanarak derslere destek sağlayıcı özelliktedir. Aynı zamanda kelime ve dil bilgisi öğrenimini kolaylaştıracak Scrabble, Taboo gibi oyunlarla öğrencilerimize eğlenceli ve öğretici etkinlikler sunuyoruz.

Kültürel Etkinlikler:

Okulumuz kapsamında öğrencilerimize kültürel bir platform sunmak amacıyla; müzik dinletileri, dans atölye çalışmaları, masa tenisi turnuvaları, tiyatro çalışmaları, imza günleri, film gösterimleri gibi aktivitelere de etkinlik takvimimizde yer veriyoruz.

Tüm bu etkinliklerin düzenli bir şekilde organize edilmesi ve gerekli olan planlamanın aksamadan yürümesi için emek harcıyor ve bu etkinliklerin duyurulması için elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Facebook sayfası, duyuru panomuz, okulumuzun blog sayfası ve duvarda asılı duran led ekranlarımızdan öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyoruz.

Öğrencilerimize derste öğrenilenlerin yanı sıra, dil öğrenimlerini pekiştirebilecekleri ve geliştirebilecekleri ayrı bir platform oluşturan Öğrenci  Birimi yeni dönemde de faaliyetlerini sürdürecektir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.