Başarı Hikayeleri

ELİF TAŞKIN


  • Nasıl başarılı oldun?

Eğitimime A kurundan başladım. Yani hazırlık sınıfına geldiğimde belirli bir temelim vardı. Yapmam gereken şey, bu temelimin üstüne sağlam bilgiler eklemekti. Bunu da okulda verilen bilgiler ve kaynaklar ile yapmak çok da zor olmadı. Derslere düzenli bir şekilde gelindiği, dikkatli dinlendiği ve gerekli tekrarlar yapıldığı sürece aşılmayacak bir şey değil. Önemli olan gözümüzde büyütmemek ve bu işi bir eğlenceye yani hobiye çevirmek.

 

 

  • Nasıl çalıştın? Arkadaşlarına neler tavsiye edersin?

Çok çalışıp kafamı kitaplara gömmek yerine düzenli ve doğru çalıştım. Kendimi iyi analiz ettim ve en çok eksik olduğum ve üstünde durmam gereken konuları belirledim. Mesela benim Grammar ve Vocabulary konusunda ciddi eksiklerim vardı. Derste geçirdiğim zamanın çoğunu bu iki konuyu anlamakla geçirdim. Anlamadığım konularda internetteki konu anlatımlarından ek yardım aldım. Bunun dışında daha az eksik olduğumu düşündüğüm konularda da kendime zaman ayırdım. Bence en önemli olan şey eksik olduğun kısımları belirleyip en çok o kısımlara eğilmek.

  • Şimdi ne yapmayı planlıyorsun? Ne yapıyorsun?

Hazırlık bölümünü geçmek demek İngilizcemiz mükemmel oldu demek değil maalesef. Daha kendimizi geliştirmemiz gereken çok konu var. Bu yüzden haziran ayında İngiltere’ye bir dil okuluna gidip bu okulda öğrendiğim bilgiler.i desteklemek istiyorum. Haziran ayına kadar da kendimi altyazısız filmler ve yabancı dil romanlarla kendimi geliştirmeye devam edeceğim.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.