Başarı Hikayeleri

Mezunlarımızdan Faruk Değirmenci


Merhabalar,

Tahmin edildiği gibi gece gündüz İngilizceye çalışmadım. Elimden geldiğince dersleri dinleyip istekle derse katıldım. Doğrudan dersle ilgili olmasada ingilizceyi hayatıma sokmaya çalıştım. Muafiyet sınavına girebilmeyi sorun etmeyin sadece işlenilen kitabın işaret ettiği noktalara -kelime, grammer- çalışın, kitap dışı bişey sorulmuyor. Muafiyet sınavı için hazırlıklı olmak adına işlenilen konuyla alakalı az da olsa ekstra çalışmak yeterli.

En önemli tavsiyem bunu bi zorunluluk görmeyip hayatınıza ingilizceyi sokmaktan keyif almaya çalışmak. Bu ders dışında da İngilizceyle ilgilemenizi sağlıyacak. Sonuç itibariyle evrensel bi dile hakim olmak sizin daha büyük bi kitleyle iletişime geçip güveninizi arttıracak. Bulunduğumuz yer hazırlık ve herkesin tek amacı dil öğrenmek-öğretmek bunu fırsat olarak görün. Arkadaşlarınızla ingilizce konuşun, ingilizce yazışın utanılacak durum yok bunun için ordasınız üstelik herkesin anlamadığı bi dil kullanmanın zevkli bi yönü var. Biçok arkadaşım ingilizce konuşmak istemiyordu. Bu hem benim için hem onlar için konuşmayı geliştirmeye engel. Sonuçta eve dönünce ailemle yada hazırlık okumayan arkadaşımla ingilizce konuşamıyorum. Bunu yapmayın lütfen.

mezunlarımızdan faruk değirmenci

Ben ingilizceme için bişeyler katmaya devam edicem, bilgim temel sayılır. zaten izlediğimiz dizi – filmler, takip ettiğimiz 9gag gibi sosyal medya araçları hep ingilizce olunca ister istemez maruz kalıyoruz. Eğitim teknolojileri de bu yönüyle önemli. Derste zorunlu olduğu için eğlenceli gelmeyebilir ama bunlar ingilizce bilen daha çok insan bulabilirmenin kaynağı olarak kullanabileceğiniz uygulamalar.

Herkese başarılar 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.