İngilizce Hazırlık

ÖĞRENCİ BİRİMİ NEDİR?


Öğrenci Birimi, zorlu bir süreç olan dil öğrenimini daha etkili ve eğlenceli kılmak için, öğrencilerimize ihtiyaçları doğrultusunda sınıf dışı aktiviteler düzenleyerek destek sağlamak amacıyla gönüllü hocalarımız tarafından yürütülen bir ekiptir.  Böylelikle derste öğrenilenlerin yanı sıra, öğrencilerin dil öğrenimini pekiştirebilecekleri ve geliştirebilecekleri ayrı bir platform oluşturulmuş olmaktadır. Öğrenci Birimi, öğrencileri öğrendikleri dil kapsamında sınıf ortamı dışında gerçekleştirilen eğitici, bilgilendirici, eğlenceli ve kültürel aktivitelerle desteklerken, aynı zamanda farklı sınıflarda eğitim gören öğrencileri bir araya getirerek sosyal bir ortam oluşturma görevini de üstlenir. Farklı sınıflardan, farklı kurlardan öğrencilerin çeşitli etkinliklerde bir araya getirilmesi, öğrencilere kendi durumlarını gözlemlemeleri ve sosyalleşebilme fırsatını da tanımış olur.

Öğrenci Birimi kapsamında her dönem titiz bir çalışma ile planlanan etkinliklerimiz, öğrenci ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bu dönemde öğrencilerimizin en çok zorlandıkları konuşma ve yazma becerileri üzerine etkinlikler planlayarak, derslerinin yanı sıra bu becerilerini geliştirebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefliyoruz. Dil öğreniminin gerekliliğini vurgulamak amacıyla, fakülteden davet ettiğimiz hocalarla öğrencilerimizi buluşturarak öğrencilerimizin bölümleri ile ilgili olarak merak ettiklerini sorabilecekleri toplantılar düzenliyoruz. Yurtdışı programları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmeye özen gösteriyor ve bu kapsamda faaliyet gösteren çeşitli kulüpleri okulumuza davet ediyoruz. Bunların yanı sıra okulumuz kapsamında öğrencilerimize kültürel bir platform sunmak amacıyla; müzik dinletileri, imza günleri, film gösterimleri gibi aktivitelere de etkinlik takvimimizde yer veriyoruz. Eskişehir’e adapte olmaya çalışan öğrencilerimize hem Eskişehir’i tanıtmak hem de dil pratiği yaptırmak amacıyla okul dışı küçük geziler düzenliyoruz.

Tüm bu etkinliklerin düzenli bir şekilde organize edilmesi ve gerekli olan planlamanın aksamadan yürümesi için emek harcıyor ve bu etkinliklerin duyurulması için elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Facebook sayfamızdan, duyuru panomuz ve duvarda asılı duran led ekranlarımızdan öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyoruz.

Geçen dönem 37 etkinlik düzenleyen Öğrenci Birimi, bu dönem de çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.