Başarı Hikayeleri

Mezunlarımızdan Ali Kahya


Öncelikle söylemem gereken en önemli şey gerçekten istemek belki size söylediğim sıradan gelebilir ama ben çok istedim sadece sınavları geçeyim hazırlığı bitireyim değil ingilizceyi öğrenmek istedim.

Nasıl çalıştığıma gelirsek düz lise çıkışlı olduğum için ingilizcem sıfırdı yinede hazırlık başındaki seviye belirleme sınavına girdim ve 05 puan aldım ingilizcem olmadığı için bu normaldi ve birinci seviyeden başladım. İngilizceye dair hiç birşey bilmiyordum ilk quizde sadece am-is-are sormalarına rağmen ben 30 almıştım ve ortalama 90 dı. Arkadaşlarımın çoğu dalga geçtiler belkide dönüm noktam bu oldu. O günden sonra işlenecek konuyu daha derse gitmeden bir gün önce çalıştım boşluk doldurmaları falan dersten önce yaptım ve sonra derste o konu işlendiğinde kafamda pekiştiğini gördüm. Akşamlarıda işlenen konuyu yarım saat tekrar ettim böylece her konuyu üç defa çalışmış oluyordum bunun faydalı olduğunu gördüm ve hazırlık bitene kadar bu şekilde çalıştım. Öyle finallerden vizelerden önce saatlerce deli gibi çalışmamada gerek kalmıyordu.Tabiki benimle alay eden arkadaşlarım o bilgilerle üçüncü seviyeye kadar gidebildiler ve sonra kaldılar bazıları hazırlığı bıraktı.  Sizede tavsiyem bu şekilde yapmanız olur.
20170210_175720
Ayrıca sizinle paylaşmak istediğim birşey daha var babamın işi nedeniyle küçük yaşlardan beri ticaretle uğraşıyorum sebze ve meyve alım satımı bu iş. Üniversiteyide mecburen memleketim olan Eskişehir’de okumak zorundaydım, okurken aynı zamanda çalışıyorumda şöyle anlatayım haftanın üç günü gece 3 te kalkıyorum ve sebze meyve haline gidiyorum oradanda sabah 9 da okula gidiyorum ve 2 sene önce abimle birlikte yeni bir iş kurduk istanbula nakliye ve yeşillik işi aynı zamanda hesapları kontrol için cumartesileride istanbula gidiyorum, yani her iki işinde muhasebe ve hesap işlerinde tek yetkiliyim bu yüzden sorumluluklarımda oldukça fazla. Tahmin ediyorum ki sizin ders çalışmak için benden daha fazla vaktiniz var ben yapabildiğime göre sizin çok rahat hazırlığı bitirebileceğinize inanıyorum.
Suanda ingilizce işletme bölümünde üçüncü sınıftayım derslerim çok üst düzey sayılmaz ortalama bir öğrenciyim çok yoğun olduğum için okul ile işi aynı anda yürütmede bazen zorlanıyorum ama yine oluyor. Bu yaz İELTS sınavına girmeyi planlıyorum, bu sınavdan 6 puan alırsam son yılımı ingilterede okuyabilirim ve dediğim gibi hala aktif olarak çalışıyorum ve okuyorum.
Bu soruları bana göndererek size bunları anlatmama yardımcı olan ali hocama teşekkür ederim, kendisi hazırlıkta ilk kurda hocamdı belkide bu benim şansımdı çok yardımları oldu bana.
Sizede gireceğiniz sınavlarda başarılar diliyorum arkadaşlar.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.